'2019' DA DAHA FAZLA BELEDİYE KAZANACAĞIZ'

Yazdır
Paylaş
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Boyabat ziyaretinde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu
'2019' DA DAHA FAZLA BELEDİYE KAZANACAĞIZ'
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Boyabat ve bazı köy ziyareti için geldiği Boyabat ilçesinde partisinin İlçe Başkanlığını da ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

CHP’li Barış Karadeniz açıklamasında; "Önümüzde 2019 yılı yerel seçimleri var. Hedefimiz bu seçimlerde önemli başarılar sağlamaktır. Bunun için il ve ilçe örgütlerimizle ciddi bir şekilde çalışmalar başlattık. İlçelerimizde CHP'li olmayan belediyeleri de kazanmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Mevcut Ak Partili belediyeleri iktidara yakın olmasıyla birlikte çok şeyler başaramadıklarını görüyoruz. İl ve ilçelerimizdeki CHP'li belediyeleri Ak Parti'den devraldık. Bizim aldığımızda bu belediyeler borç batağındaydı. İşçilerine maaşını ödeyemez durumlardaydı. Şu anda bu belediyelerimizin bir kuruş borcu olmadığı gibi çok başarılı işler yaptılar. Bu belediyelerimize yeni dönemde yeni belediyelerin de katılacağına canı gönülden inanıyorum.  2. Hedefimiz de 2019 Kasım'ında yapılacak genel seçimlerdir. Halk şu anda mevcut iktidara yaka silkmiş durumdadır. Biz yapılmış hizmetlere teşekkür etmesini biliriz. Ama halk teşekkür edip, 2019'da güle güle diyecektir. Bunun işaretlerini şimdiden görüyoruz. 

FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞI ÇIKARILAMIYOR
FETÖ terör örgütüyle ilgili çok kişiyi görevinden uzaklaştırdılar ya da tutukladılar. Ama ne hikmetse bu terör örgütünün siyasi ayağı bir türlü çözülemedi. Vatandaş artık beklenti içinde, ülkenin normalleşme sürecine girmesini istiyor. Ak Parti Genel Başkanı bu ülkeyi normalleştireceği yerde aksine her gün geriyor. Vatandaş ta biliyor ki Ak Parti ve Recep Tayyip Erdoğan bu gerginlikten besleniyor. Ne kadar ülkeyi gererse o kadar besleneceğini düşünüyor, ama vatandaş artık bıktı. Ekonomik sıkıntılar var, atanamayan öğretmenler var. Taşeronlar kadro bekliyor. Emeklinin, işçinin hali perişan. Üretici ürettiğinin karşılığını alamıyor. Vatandaş artık tarlalarını yakma, meyve ağaçlarını kesme noktasına geldi. Toplumu patlama noktasına getirdiler. 

15 YILDA MİLLİ EĞİTİMİ MİLLİSİZ HALE GETİRDİLER
Milli Eğitimle ilgili uyguladıkları politika 15 yılın sonunda Milli Eğitimsizlik noktasına getirdi. Her gelen yeni müfredatla bir şeyler yapmaya çalışıyor. Sonuçta çocuklarımız perişan durumdalar. Bu yüzden hükümet yetkilileri panik içindeler. Her gün bir yerlere gidip açılış yapmaya çalışıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan her gün bir yerlerde konuşma yapıyor. Bu panik onları 2019'da iktidardan indirmekle yetinmeyip tarih sahnesinden silecektir. 
 
Bu gün belediye başkanları ya da başkalar istifa etmiyor, ettiriliyor. Yarın da Ankara, Kocaeli Belediye başkanları bir rahatsızlığı dolayısıyla istifa edebilirler. Akılları sıra FETÖ diyemiyorlar, bu şekilde temizlik yapıyorlar. 
 

SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN "MENTALİ" METAL OLARAK OKUDU
Sayın Recep Tayyip Erdoğan hep prompterden okuduğu için muhtemelen orada yanlış bir bilgi verdiler ki metal yorgunlu deyimini ortaya attı. Ben Ak Partili vatandaşlarımız için üzüldüm. Bu ülkenin bütün vatandaşları hangi partili olursa olsun TC'nin bireyleridir. Metal yorgunluğu metaller için kullanılır. Makinelerin uzun süre çalışmasıyla dişlilerinin aşınması sonucu çalışamaz duruma gelmesidir. İnsanlar için mental yorgunluğu vardır. Mental yorgunluğu, kafa, zihin yorgunluğu demektir. Sayın Cumhurbaşkanımız mentali metal olarak okumuş olacak ki düzeltme de yapmıyor. Metal yorgunluğu boş teneke demektir. Ama vatandaş bu terimi bilmediğinden alkışlıyor. 

ÜLKE PADİŞAHLIK GİBİ YÖNETİLİYOR
Artık ülkemiz padişahlık dönemi gibi yönetiliyor. Etrafa korku salındı. Padişahım çok yaşa deniliyor. Birinin kral çıplak demesi lazım. Herkes padişahım çok yaşa derse onları görenler de bu ülkede doğru işler yapılıyor sanır. Bu ülkede bakanlar kurlu var boşuna, bir başbakan var görevi yetkisi elinden alınmış, itibarsızlaştırılmış. Yasa için meclise gerek yok bir kararnameyle hallediliyor. 

HER TÜRLÜ TERÖRÜ KINAMALIYIZ, TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR
Terör nereden gelirse gelsin insanlık suçu işlediği için kınamamız gerekir. Şimdi gündeme Recep Tayyip Erdoğan Budist terör örgütü diye bir şey çıkarttı. Terörün Budizmi, İslamı, Yahudisi, sağcısı, solcusu olmaz. Terör insanlık suçudur.  Ülkede insanları kategorilere ayırıp farklı düşüncelerdeki insanları bir araya getirmemek için çaba sarf ediliyor. Biz eskiden, Türk, Kürt, Alevi Sunni, Laz, Çerkez ayrımı bilmezdik. Son zamanlarda bu tür ayrımcılıklar başladı. Şimdi bunu dünyada yapmaya başladık ve dost bir ülke kalmadı. Bir Katar var. Ama Katar aynı bankalar gibi para veriyor. Siz bir ev alırken bankadan kredi alıyorsunuz ama evinizi ipotek ediyorsunuz. Katar da ülkemizin zenginlik kaynaklarını ipotek ederek para veriyor. 

AK PARTİ  DIŞ POLİTİKASIYLA ÜLKEMİZİ YALNIZLAŞTIRDI
Türkiye yanlış anlatıldığı için dünyada itibar kaybediyor. Biz CHP olarak Türkiye'nin yeniden itibar kazanması için mücadele ediyoruz. Biz ülkelerin iç işlerine değil, önce kendi ülkemizin olmak üzere menfaatler karşılığında politikalar izleyeceğiz. Bu gün yanlış dış politikalar yüzünden yurt dışındaki vatandaşlarımız da sıkıntıya girmiş durumdadır. İki yıl önce Avrupa'da Türk vatandaşlarına vize kalkacak demişlerdi. Bırakın vizelerin kalkmasını, bu gün bakanlarımızın Avrupa'ya giremediler. Ticaretimiz, turizmimiz olumsuz etkilendi. Bu böyle gidemez. Ülkemize yazık oluyor" ifadelerinde bulundu.

Karadeniz açıklamaları sonrasında ilçeye bağlı bazı köyleri ziyaret etti.

boyabatsesi.com

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[135 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-09-28]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İHALE İLANI
E-GAZETE