37 MİLYONLUK EĞİTİM YATIRIM

Yazdır
Paylaş
Hükümet tarafından Sinop’ta 37 Milyon 630 bin 82 TL’lik dört büyük eğitim yatırımının hızlı bir şekilde tamamlandığını açıklandı.
37 MİLYONLUK EĞİTİM YATIRIM
Sinop Türkiye’deki eğitim yatırımlarından en çok pay alan illerin arasında yer alıyor. Rehberlik Araştırma Merkezi, Denizcilik Meslek Lisesi, Otelcilik Meslek Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu inşaatları hız kaybetmeden yükselmeye devam ediyor. İnşaatları tamamlanmak üzere olan eğitim yatırımlarının bir sonraki eğitim-öğretim yılında öğrencilerin hizmetine sunulacağını belirtilirken, Sinop’taki eğitimin kaliteli ve nitelikli olması açısından çok önemli projelerin hayata geçtiği ifade edildi.

Sinop’un eğitim yatırımları açısından birçok ilin önünde olduğu vurgulanırken, yapılan yatırımlar ile ilgili olarak; “Ak Parti iktidarının en fazla üstünde durduğu konu gençlik ve eğitim olmuştur. Bu bağlamda Ak Partimizin en fazla yatırım yaptığı alanlardan biri de eğitimdir. Sinop’u aynı zamanda bir eğitim kenti yapmak için çalışıyoruz. Bu amaçla tamamlanan eğitim kurumları Sinop’un eğitim anlamında niteliğini arttıracaktır” dendi.

Açıklamada inşaatında sona gelinen eğitim yatırımları hakkında bilgiler verilirken, şunlar kaydedildi; “Denizcilik Meslek Lisesi; 12 milyon 64 bin 320 TL tutarındaki yatırım bedeli ile 16 Derslik, 2 atölye, laboratuar ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyondan oluşmaktadır. Bir Deniz kenti olan Sinop için son derece önemli bir yatırımdır. Türkiye'de mevcut 56 denizcilik meslek lisesinden biri olacaktır. Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi; bir turizm kenti olan Sinop için son derece kıymetli bir yatırımdır. 10 milyon 620 bin TL tutarındaki yatırım bedeli ile 16 derslikten oluşmakta, pansiyonu ve uygulama oteli ile öğrencilerimize modern bir eğitim imkanı sunacaktır.

İmam Hatip Ortaokulu; 9 milyon 45 bin 762 TL tutarındaki yatırım bedeli ile 18 derslik, çok amaçlı salon, 300 öğrenci kapasiteli pansiyonu ve uygulama camii ile hızla tamamlanmaktadır. Rehberlik Araştırma Merkezi ise; 5 milyon 900 bin TL tutarındaki yatırım bedeliyle Sinop’ta eğitime önemli bir ivme kazandıracaktır. Toplam yatırım bedeli 37 milyon 630 bin 82 TL olan dört önemli eğitim yatırımın şimdiden Sinop için hayırlı olmasını diliyoruz. Sinop inşallah bu yatırımlar ile bir eğitim kenti olacaktır.”

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[211 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-12-07]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE