50 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Yazdır
Paylaş
Yarım asırdır çözülemeyen su sorunu nihayete erdirildi. Su sorunu çözülen muhtar ve köy sakinleri, davul zurna eşliğinde suyun gelişini kutladı.
50 YILLIK SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Sinop’un Ayancık ilçesine bağlı Söküçayırı Köyü’nde yıllardır çözüm bulamayan su sıkıntısı Sinop İl Özel İdaresi’nin çabası ile giderildi. Yıllar sonra bütün köy su ile buluştu. Sinop’ta Söküçayırı Köyü’nün yıllardan bu yana çözülemeyen su soruna artık çözüme kavuştu. Devletin imkanlarını seferber ettiği köyün su sorunu 12 kilometreden getirilen su ile çözüldü. Özellikle yaz aylarında nüfusun da artması ile birlikte ciddi manada sıkıntı yaşayan köylüler, su sorunun çözülmesi ile birlikte büyük bir mutluluk yaşadılar. Yaklaşık 50 yıl sonra köylerinde su aktığını gören vatandaşlar devlet yetkililerine teşekkür ederek; “Bize yapılan bu iyiliği asla unutmayacağız” dediler.

Mahallesinde yürütülen çalışmaların ardından mutlu sona ulaştıklarını ve emeği geçenlere teşekkür eden Söküçayırı Köyü Muhtarı Hasan Akın, “Öncelikle devletimizden, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Valimiz Erol Karaömeroğlu, Milletvekilimiz Nazım Maviş, Kaymakamımız İsmail Pendik, İl Genel Meclisi Başkanımız Yakup Üçüncüoğlu, Genel Sekreterimiz Yahya Çınkıl, İl Genel Meclisi üyelerimiz ve AK Parti İl Başkanımız Uğur Giresun’dan Allah yüz bin kere razı olsun. İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla 12 kilometre uzaklıktan suyumuzu getirdik. Bizlerin 50 yıllık su sıkıntısından kurtarmak için yoğun çaba sarf ettiler. Yıllardır özellikle nüfusumuzun arttığı yaz aylarında ciddi şekilde su sıkıntısının yaşandığı köyümüze adeta hayat verdiler. Bize yapılan bu iyiliği asla unutmayacağız. Bu proje alkışlanacak ve tarihe not düşülecek bir çalışmadır. Yüce Rabbim devletimizi her daim muzaffer kılsın, hiçbir zaman devletimize zeval vermesin inşallah.” diye konuştu.

Söküçayırı açısından bakıldığı zaman tarihi bir ana tanıklık ettiklerini ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yahya Çınkıl, "Şehrimizin her noktasına hizmet götürmek için geceli gündüzlü çalışan Özel İdaremiz, köylerimizin ve kırsal mahallelerin yıllardır kronikleşmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyor. Bu kapsamda yaklaşık 50 yıldır içme suyu sıkıntısı yaşayan tüm mahallelere su hattı çekildi. 12 kilometrelik mesafeden susuz mahallelerimize su getirdik. Mahallelerimiz şebeke suyuna kavuştukları için büyük sevinç yaşadı. 50-60 yıllık su sorunu çözülerek, Ayancık Söküçayırı Köyümüzün içme suyu problemi artık tarihe kavuşmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ederim, hayırlı olsun." dedi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[108 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-06-21]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE