80 YIL SONRA YİNE AYNI ÖZLEM SEVGİ SELİ

Yazdır
Paylaş
Tüm yurtta olduğu gibi Sinop’ta da Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. Yıldönümü anma programı Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı
80 YIL SONRA YİNE AYNI ÖZLEM SEVGİ SELİ
10 Kasım Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıldönümü etkinlikleri, 10 Kasım sabahı Saat 08:55’de Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önüne çelenklerin sunulmasıyla başladı.

10 Kasım’da  saat 9’u 5  geçe çalan sirenlerle tüm yurtta hayat durdu.  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 80. yılında tüm yurtta olduğu gibi Sinop’ta da anıldı. Sinop’taki ilk tören Hükümet Konağı önünde gerçekleşti. Buradaki tören, anıta çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından saat 09:05’te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşı okundu. Bu sırada gönderdeki Türk bayrağı da yarıya indirildi.  Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Sinop Valisi Köksal Şakalar’ın yanı sıra, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi Barış Karadeniz,  Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Faruk Kıl, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın,  Sinop Barosu Başkanı Av. Hicran Kandemir, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, Sinop Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Bnb. Cevdet Alper Batu, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Askeri Erkan, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Buradaki törenin ardından program Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma töreni ile devam etti. Buradaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Şehit Bülent Yalçın Spor Lisesi Müdürü Bahattin Erdem tarafından yapıldı.

Programda ‘‘10 Kasım Son Yolculuk’’ videosunun izlenmesi, Şehit Bülent Yalçın Spor Lisesi ve İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Tunahan Cahit Sezer ve Sıla Nisa Aygün tarafından Mustafa Kemal’le Yaşamak ve Mustafa Kemal  adlı şiirlerin okunmasının ardından,  Şehit Bülent Yalçın Spor Lisesi ve İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve  öğrencilerinin hazırladığı ‘Atatürk’e Sesleniş’’ adlı karma sanat etkinliğinin sunulmasının akabinde program sona erdi.

Sinop Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salonunda yapılan programa, Vali Köksal Şakalar, CHP Sinop Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, Sinop Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Bnb. Cevdet Alper Batu, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[671 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-11-12]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE