En Büyük Yatırım Hayata Geçiyor

Yazdır
Paylaş
Sinop Üniversitesi’ne kısa bir süre önce atanan rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın öncülüğünde, daha saygın bir üniversite olma hedefiyle yola çıkan üniversite, bir yandan fiziki altyapısını güçlendirirken bir yandan da eğitim kalitesini yükseltmeye devam ediyor. Bu düşüncelerle Sinop ve Üniversite tarihindeki en büyük yatırım olan “Eğitim Fakültesi ve Öğrenci Yaşam Merkezi” yeni binalarını kapsayan 30 Milyon TL tutarındaki ihale tamamlandı ve yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.
En Büyük Yatırım Hayata Geçiyor
Sinop - Ayancık yolu üzerinde yer alan “Sinop Üniversitesi Yeni Kampüs Alanı’nda” gerçekleştirilen yer teslim törenine Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Yüzer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Sezgin, Sinop Üniversitesi Genel Sekreteri Mehmet Atlı, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Adem Yavuz Avşar, Yüklenici Firma Yetkilileri, Akademik ve İdari personel katıldılar.

“2 YIL GİBİ KISA BİR SÜREDE BİTİRİLECEK”
Yer teslimi yapılan Eğitim Fakültesi ve Öğrenci Yaşam Merkezi’nin, 2 yıl gibi kısa bir sürede bitirilmesi planlandığını ifade eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın; “Bizim her zaman yanımızda olan, katkı ve himayelerini esirgemeyen devlet büyüklerimize, siyasilerimize ve bürokratlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler Sinop Üniversitesi Ailesi olarak gayret etmeye, ülkemiz, milletimiz, Üniversitemiz ve bu şehrin geleceği için çalışmaya devam ediyoruz. Başlatmış olduğumuz bu inşaatlarla sadece eğitim kalitesini yükseltmekle kalmayacağız, Öğrenci Yaşam Merkezimizin tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerimizin eksikliğini hissettiği birçok sosyal alanı da faaliyete geçirmiş olacağız” dedi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[571 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-03-14]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE