AK PARTİLİ HÜSEYİN YÜKSEK DAVA AÇTI

Yazdır
Paylaş
Sinoplu İş Adamı Hüseyin Yüksek, yaklaşık 2 ay önce bir TV kanalında yayınlanan programda Cumhuriyet’imizin kurucusu Atatürk için söylenen çirkin ifadeler için tepkisini göstererek program sunucusuna ve konuklarına karşı dava açtı.
AK PARTİLİ HÜSEYİN YÜKSEK DAVA AÇTI
6 Mayıs tarihinde TVNET isimli kanalda yayınlanan ‘Derin Tarih’ isimli programda Atatürk ve manevi kızı Afet İnan hakkında çirkin ifadeler kullanılmış, programın konuklarından Süleyman Yeşilyurt, Afet İnan hakkında “Afet İnan, Latife Uşşakizade’den sonra Çankaya’nın çağlayanıdır. Afet İnan hiçbir zaman manevi evlat değildir, Çankaya’nın nikahsız First Lady’sidir” ifadelerini kullanmıştı. İşte Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun manevi kızı Afet İnan hakkında sarf edilen bu çirkin sözlere Ak Partili Sinoplu İş Adamı Hüseyin Yüksek de sessiz kalmadı. Yüksek, Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayet dilekçesi ile programın sunucusu Mustafa Armağan ve konuk Süleyman Yeşilyurt’a ‘Atatürk’ün hatırasına hakaret etme’ ve ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik’ iddiaları ile dava açtı.

Yüksek, “Cumhuriyet’in kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü toplum ve izleyici gözünde, gittiği bir müsamerede 17 yaşındaki bir kız çocuğunu beğenip evlatlık alıyormuş kisvesi altında Çankaya’ya götürüp onunla aşk hayatı yaşayan bir kişi gibi lanse etmeye çalışmış, Atatürk’ün toplum gözündeki değerini düşürmeyi, toplumun bir kesiminin sinir uçları ile oynamayı, toplumu tahrik etmeyi amaçlamıştır” diyerek, bu skandal açıklamaya yer veren Süleyman Yeşilyurt ve programın sunucusu Mustafa Armağan’ı dava ettiğini belirtti.

İşte Yüksek’in Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği o şikayet dilekçesi:

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[323 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-07-06]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE