AK PARTİ'NİN SİNOP MİTİNGİ

Yazdır
Paylaş
Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için gerçekleştirilecek olan referandum öncesi geldiği Sinop’ta halka seslendi.
AK PARTİ'NİN SİNOP MİTİNGİ
Başbakan Binali Yıldırım, "Sinop kararını çoktan vermiş. Sinop hayırcılara zaten diyeceğini demiş. Sinoplu Diyojen, 'Gölge etme başka ihsan etmem.' diyor. Biz de 'Muhalefet partileri, gölge etmeyin sizden başka ihsan istemiyoruz.' diyoruz" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum öncesi Sinop’ta konuştu. Dün İskele Meydanı’nda Sinoplulara seslenen Yıldırım, mitingde yaptığı konuşmada, Karadeniz'in incisi Sinop'un bugün bir başka güzel olduğunu, Karadeniz gibi coşup dünyaya 'Evet' diye haykırdığını ifade etti.

Konuşmasının devamında hayır diyenlerin istemezük tayfasından olduğunu belirterek; Bunlar nerede hayırlı bir iş varsa dilleri alışmış 'Hayır' diyorlar” ifadelerini kullanarak; "Bunlar istemezük tayfasından. Bunlar nerede hayırlı bir iş varsa dilleri alışmış 'Hayır' diyorlar. Köprü, tünel, havalimanı yapacaksın 'hayır', şehir hastanesi, bölünmüş yol yapacaksın 'Hayır' diyorlar. Size bir kopya vereyim. O köprüler, o tüneller yapılınca bu hayırcılar herkesten önce geçer. Bunu da unutmayın. Yapıncaya kadar 'Hayır, hayır hayır', ondan sonra bir bakmışsın herkesin önüne geçmiş" dedi.

Sinop'un ilçelerini tek tek sayarak burada yaşayan vatandaşlara da selamlarını ileten Yıldırım, Sinoplu şehitleri ve tüm vatan şehitlerini hürmetle, şükranla yad ettiğini, gazilere hayırlı uzun ömür dilediğini söyledi.

Gittikleri her yerde coşkuyla, muhabbetle, sevgiyle karşılandıklarını ifade eden Yıldırım, meydanların "Evet, evet" diye bağırdığını anlattı.

Güçlü Türkiye, istikrar ve istikbal için var olduklarının altını çizen Yıldırım, "Sinop kararını çoktan vermiş. Sinop hayırcılara zaten diyeceğini demiş. Sinoplu Diyojen, 'Gölge etme başka ihsan etmem.' diyor. Biz de 'Muhalefet partileri, gölge etmeyin sizden başka ihsan istemiyoruz.' diyoruz." ifadelerini kullandı.

Sabahattin Ali'nin Sinop Cezaevi'ndeyken yazdığı "Hapishane" şiirinden dizeler okuyan Yıldırım, hiçbir lafa aldırış etmeyeceklerini, işlerine güçlerine bakacaklarını dile getirdi.

Yıldırım, omuzlarındaki sorumluluğun farkında olduklarını, gece gündüz, yakın uzak, sıcak soğuk demeden iş ve hizmet ürettiklerini, bugüne kadar girdikleri her seçimde vatandaştan güç alarak iktidara geldiklerini ifade etti.

Alandakilerin "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları üzerine Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamını meydandaki vatandaşlara iletti.


 

Samsun'dan Sinop'a önceden 4 saatte gelindiğini, şimdi bu yolun bir saatte alındığını anlatan Yıldırım, "Onlar konuşur, AK Parti yapar. Yine konuşmaya devam ediyorlar. Bunlar istemezük tayfasından. Bunlar nerede hayırlı bir iş varsa dilleri alışmış 'Hayır' diyorlar. Köprü, tünel, havalimanı yapacaksın 'Hayır', şehir hastanesi, bölünmüş yol yapacaksın 'Hayır' diyorlar. Size bir kopya vereyim. O köprüler, o tüneller yapılınca bu hayırcılar herkesten önce geçer. Bunu da unutmayın. Yapıncaya kadar 'Hayır, hayır hayır'. Ondan sonra bir bakmışsın herkesin önüne geçmiş. Varsın onlar da geçsinler." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, esnafı, çiftçiyi, işçiyi, memuru, bütün çalışanları düşündüklerini, hepsine hizmet getirdiklerini aktardı. Sanayiciyi, işvereni, yatırımcıyı, girişimciyi de düşündüklerini vurgulayan Yıldırım, onlar için istikrarı muhafaza ettiklerini dile getirdi.

Her mezhepten, her etnik gruptan, her inançtan insana eşit mesafede durduklarına, özgürlükleri genişlettiklerine, dış politikada dik duruş sergilediklerine dikkat çeken Yıldırım, "Teröre karşı asla taviz vermedik, mücadele yürüttük. Ne yaptıysak milletimiz için, sizin için yaptık. Çocuklarımızın, kadınlarımızın geleceği için yaptık. Sorunları torunlara havale etmedik." ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET'E EL UZATAN KARŞISINDA BİZİ GÖRÜR
Başbakan Yıldırım, yapılacak halk oylamasının sadece hükümet sistemi değişikliği olduğunu, ancak ana muhalefet partisinin buna 'rejim değişikliği' dediğini söyleyerek şöyle konuştu: "Ana muhalefetin iki lafından biri 'rejim değişiyor, ülke elden gidiyor' diyor. Ak Parti iktidarında 15 yılda 2 halk oylaması yaptık. Bunların ikisinde de 'Rejim elden gidiyor, Türkiye bölünüyor' dediler. Allah'a şükür hiçbir şey olmadı. Onların söyledikleri yanlarına kar kaldı. Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücü ve haddi yoktur. Burada 79 milyon vatan evladı biriz, beraberiz. Biz birlikte Türkiye'yiz. Cumhuriyet'e el uzatan karşısında bizi görür. Türkiye rejimini seçmiştir. 1923'te Türkiye 'Cumhuriyet' demiştir. Siz bu Cumhuriyet Meydanı'nda cumhuriyetin en kuvvetli savucuları olduğunuzu bir kez daha gösteriyorsunuz. Rejim değişmiyor. Milletin yetkileri millete geri veriliyor. Bu değişiklikle birlikte hem Meclis, hem de hükümet çok daha güçleniyor."

'HİÇBİR HAYIRLI İŞE 'EVET' DEMEDİKLERİNİ BİLİYORUZ'
CHP'nin her şeye 'hayır' dediğine vurgu yapan Yıldırım, "Bunlar köprü yaparsın 'hayır' der. Havalimanı yaparsın, demiryolu yaparsın 'hayır' der. Nerede hayırlı bir iş varsa bunların bu 'hayır' korosunun hazır olduğunu görürüz. Şimdi de 'hayır' diyorlar. Bunların memleketin hayrı adına hiçbir hayırlı işe 'evet' demediğini biz biliyoruz. Türkiye bunlar yüzünden vakit kaybetmeye, enerji kaybetmeye devam mı edecek? Asla etmeyecek. Yeni sistemi bütün bu sorunları geride bırakacak, kalıcı istikrarı, güçlü iktidarı birlikte getirecek" dedi.

'GENÇLERE GÜVENİYORUZ'
CHP ve hayırcıların milletvekili seçilme yaşının 18'e çekilmesine de karşı olduğunu söyleyen Yıldırım, "20 yaşında askere gönderdiğimiz gençlere, aday olma, milletvekiliolma zamanı gelince, 'Sen küçüksün, sen bekle' diyoruz. '18 yaşında milletvekili mi olur?' diye gençleri küçük görüyorlar. Biz gençlere güveniyoruz. Çünkü o gençler 15 Temmuz darbe kalkışmasında en ön safta yer aldılar. Bu vatan için gözlerini kırpmadan mermilere göğüslerini siper ettiler. 18-25 yaş arasında 7.5 milyon gencimize siyasette söz sahibi olma hakkı getiriyoruz. Milletin, memleketin sorunlarına dahil olma ve ülkeye hizmet etme fırsatı getiriyoruz" diye konuştu.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[318 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-03-04]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE