AKLİMAN'A GİRİŞ ÜCRETİ KALDIRILDI

Yazdır
Paylaş
AKLİMAN'A GİRİŞ ÜCRETİ KALDIRILDI
Sinop kamuoyunda konuşulan Akliman Tabiat Parkı’na giriş ücreti alınması sorunu çözüldü. Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Şanoğlu yaptığı açıklama ile Akliman Günübirlik Alanı’na girerken alınan ücretin kaldırıldığını belirtti.

Sinop’ta geçtiğimiz günlerde doğa harikası Akliman ve Hamsilos gezi bölgesinin girişinin kapatılarak ücretli hale getirilmesine tepki gösterilmişti. Dün yaşanan gelişme ile Akliman Günübirlik Alanı’ndan alınan giriş ücreti sorununun çözüldüğünü müjdeleyen Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Faruk Şanoğlu; “Yol üzerindeki Hamsilos Tabiat Parkı ana giriş kapısından ve eskiden de ücret alınan Akliman Günübirlik Kullanım Alanı giriş kapısından bundan böyle hiçbir şekilde ücret alınmayacaktır” dedi. Şanoğlu açıklamasında ücretin yalnızca Hamsilos Koyuna giriş noktasında alınacağını vurguladı.

İŞLETİCİ FİRMA SAHİBİ DE KONUYA ANLAYIŞLA YAKLAŞTI

Konu ile ilgili olarak kamuoyuna açıklamada bulunan Şanoğlu; “Bilindiği üzere Akliman Tabiat Parkı ile ilgili sıkıntılı bir süreç yaşadık. Parkın özel işletmeciliğe açılması ve Sinop halkının bu duruma tepki vermesiyle birlikte, Milletvekilimiz, İl Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız ve tüm ilgili bürokratlarımızla yoğun bir çaba içerisine girdik. Önce Bakanlık düzeyinde görüşmeler gerçekleştirildi. Ardından Bakanlıkça görevlendirilen özel bir ekip durumu yerinde inceledi ve son olarak ilgili tüm tarafların çabası ve işbirliği ile sorun çözülmüş oldu. İşletici firma sahibinin de konuya anlayışla yaklaştığını ifade etmeliyim” diye konuştu.

SİNOP NEYİ İSTERSE BİZLER DE ONU İSTERİZ
Devam eden süreçte kendilerinin de ciddi anlamda yıpratıldığına vurgu yapan Faruk Şanoğlu; “İl Başkanımıza iftira atıldı. Fakat süreci olumlu bir şekilde sonuçlandırmadan çabalarımızı kamuoyu ile paylaşmak uygun olmayacaktı. Bu sebeple yalnızca iftiraya cevap vermekle yetindik. Vatandaşımızda tepki oluşturan her husus, haklı haksız ayrımı yapmaksızın bizi ilgilendirmektedir. Sinop neyi isterse Sinop’un evlatları olarak bizlerde onu isteriz” dedi.

AKLİMAN’A GİRİŞ ÜCRETSİZ HAMSİLOS’A GİRİŞ ÜCRETLİ
Akliman Günübirlik Kullanım Alanı giriş kapısından bundan sonra ücret alınmayacağının altını çizen Şanoğlu; “Şimdi memnuniyetle ifade etmeliyim ki yol üzerindeki Hamsilos Tabiat Parkı ana giriş kapısından ve eskiden de ücret alınan Akliman Günübirlik Kullanım Alanı giriş kapısından bundan böyle hiçbir şekilde ücret alınmayacaktır. Giriş ücreti yalnızca Hamsilos Koyuna giriş noktasında uygulanacaktır” ifadelerine yer verdi.

Şanoğlu son olarak bu gelişmede payı olanlara teşekkür ederek; “Bu tatsız durumu ortadan kaldırmak adına önemli bir çaba gösteren Milletvekilimiz Dr. Nazım Maviş’e, İl Başkanımız Uğur Giresun’a, Milli Parklar 10. Bölge Müdürümüz Hasan Başyiğit başta olmak üzere ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratlarına tüm Sinop Halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[903 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-09-28]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE