ANNE-KIZ DALGALARA KAPILDI

Yazdır
Paylaş
Dün Sinop’un İnceburun mevkiinde tam anlamıyla can pazarı yaşandı. Fotoğraf çekinmek için kayalıklara inen anne ve kız, dev dalgalara kapılarak denizde kayboldu. Dalgaların arasından ağır yaralı olarak kurtarılan anne yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
ANNE-KIZ DALGALARA KAPILDI
Sinop’un İnceburun mevkiinde meydana gelen olayda Ankara’dan tur ile gezmeye gelen anne Fatma M. (56) ve aynı zamanda dalgıç olan kızı Ece M. (23) fotoğraf çekinmek için indikleri kayalıklardan dalgalara kapılarak denize düştü. Dev dalgalara karşı mücadele veren anne ve kızı olay yerindeki vatandaşlar kurtardı.


Olay dün akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre Ankara’dan Sinop’a tur gezisi ile gelen anne ve kız İnceburun’un Fener mevkiinde gezerken bir sonra sahilde bulunan kayalık alana indi. Burada selfie çekinmek isteyen anne ve kız aniden gelen dev dalgalar ile denize düştü.
YAKLAŞIK 1,5 SAAT MÜCADELE ETTİLER
Kendilerini bir anda denizde bulan anne ve kız yaklaşık 1.5 saat dev dalgalarla mücadele etmek zorunda kaldı. Olayı gören diğer vatandaşlar ise hemen güvenlik güçlerine haber verdi. Bu sırada anne ve kıza çevrede bulunanlar tarafından can simidi ve halat atılarak yardım edilmek istendi. Bu sırada dalgıç olan genç kızın bir an olsun annesini bırakmaması ise dikkat çekti.

OLAYA GEÇ MÜDAHELE EDİLDİ
Vatandaşların güvenlik birimlerine haber vermesinin ardından olay yerine sadece 112 acil servisin ulaşması ise dikkatlerden kaçmadı. Dev dalgalarla mücadele eden anne ve kıza yardım etmek için olay yerinde bulunan bir teğmen hemen suya atladı. Diğer vatandaşlar tarafından denize atılan halat ve can simitlerinin anne ve kıza bir süre sonra ulaştırılması ile birlikte olaya deniz polisine bağlı dalgıçlar da müdahale etti. Yaklaşık 1.5 saat dalgalarla mücadele eden Fatma M. ve Ece M. güçlükle sudan çıkarılabildi.
ANNE HAYATINI KAYBETTİ
Hemen acil servis ekibi tarafından müdahalesi gerçekleştirilen anne ve kız Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak anne Fatma M. (56) yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Olaya tanık olanlar denize düşen anne ve kıza ne bir sahil güvenlik ekibinin ne de ilk etapta AFAD ekiplerinin müdahale etmemesini eleştirdi. Olaya tanık olan vatandaşlar, anne ve kıza en azından bir bot ile yardım edilmesi halinde belki de can kaybı olmadan bu üzücü olayın yaşanmayacağını belirttiler.
 

HABER ETİKET : inceburun anne-kız
HABER ETİKET : inceburun anne-kız
[1822 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-15]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE