ARTIK MEHMETCiGiMiZ UZERiNDEN POLiTiKA YAPMAYI BIRAKIN!

Yazdır
Paylaş
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Sinop Merkez İlçe Başkanı Recep Gürhan Güleç, geçtiğimiz gün Suriye’den gelen 2 askerimizin şehit olduğu üzücü habere ulusal kanalların çoğunda haber olarak dahi verilmemesine tepki gösterdi.
ARTIK MEHMETCiGiMiZ UZERiNDEN POLiTiKA YAPMAYI BIRAKIN!
Geçtiğimiz gün Suriye'de hain terör örgütünün zırhlı araca düzenlediği bombalı saldırıda Piyade Komando Astsubay Fatih Güney ve Piyade Komando Sözleşmeli Er Emrah Arslan şehit düştü. İki asker de yaralandı. İki şehit Gaziantep'te düzenlenen askeri törenle memleketlerine uğurlandı. DEVA Partisi Sinop Merkez İlçe Başkanı Recep Güleç, 2 askerimizin şehit düşmesinin birçok ulusal kanalda haber olarak verilmemesine dikkat çekerek tepkisini dile getirdi.

Güleç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şehit askerlerimizin haberini vermeyen kanallara tepki göstererek şu açıklamada bulundu; “2 tane şehidimiz var medyadaki popüler kanallarda haber olarak verilmiyor bile. Gerçekten artık üzülüyorum. Bağımsız medya talimat almadan yayın yapan kanal maalesef yok denecek kadar az. Halk olarak bizde bu kadar mı duyarsızlaştık. Bu akşam yine baba ocaklarına ateş düştü. Hiç mi vicdanımız sızlamaz. Kimi şeref yoksunları o kadar para alıyor askerlik mesleğini kendi seçti diyerek içimizdeki milliyetçilik vatanseverlik duygusunu azaltmaya çalışıyorlar. Askerimiz başka bir ülke sınırları içinde hiçbir kazanım elde edemediğimiz sözde terör koridorunu kırdık artık YPG, LPG(!) her neyse alfabede harf bırakmadılar onlar devlet kuramayacak şanlı Türk ordumuz orda diyerekten her şehidimizin veballerini üstlerine almışlardır. Olmamız gereken yerde olalım. Bütün büyük devletler orda birçok kazanım elde ettiler.

 

 

 

Amerika petrolünü çaldı, Rusya sıcak denizlere inme hayalini gerçekleştirdi. Biz de sadece şehit veriyoruz. Bizim Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana olmamız gerekir. Yanlış dış politikalarla komşularla sıfır sıkıntı söylemleriyle maşallah komşularda dahil hiçbir dost ülke bırakmadık. Vatanımız için canımız feda lakin birilerinin siyasi hırsları yüzünden koltuk korkusu yüzünden burada vatan evlatlarımızı ateşe atmasına sessiz kalamayız.

Daha yeni bütün dünyanın çekilmiş olduğu Afganistan’daki Kabil havaalanını kontrol etmek için kolları sıvadık dış mihrak Amerika’dan izin bekliyoruz. Orada kontrolü ele geçiren Taliban’la diğer devletler anlaşma yoluna giderken, biz hala Kabil havalimanı bizde olsun diyerek Afganistan a asker göndermek için mevcut yönetim sabırsızlanıyor. Taliban’ın açıklaması var şu tarihten sonra ülke içinde olacak herhangi bir yabancı devlet askerlerini düşman sayacağız diye. Hangi akla hizmet Afganistan a girmek istiyoruz. Bir yandan her gün sınırlarımızdan bu kadar Afgan kaçak yollarla ülkemize giriyor diye. Yarın Kabil de patlayan bombalar saldırılar Ülkemizde patlamayacağı ne malum. Artık Mehmetçiğimiz üzerinden politika yapmayı bırakın. Yanlış politikalarla bu güzel ülkemizin evlatlarını şehit ettirmeyin anneleri ağlatmayın. Tekrardan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Geride bıraktıkları acılı ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[293 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2021-07-27]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE