AŞIKLAR CADDESİ'NE YAĞMUR SUYU AYARI

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta vatandaşlar tarafından sıklıkla kullanılan Aşıklar Caddesi (Gazi Caddesi)’nde yağmur suları nedeniyle oluşan su birikintilerini önlemek amaçlı çalışma başlatıldı. Sinop Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yağmur hattı döşeme işlemi sonrası asfaltlama yapılarak halkın hizmetine sunulacak.
AŞIKLAR CADDESİ'NE YAĞMUR SUYU AYARI
Sinop Belediyesi Aşıklar Caddesi’nde meydana gelen su birikintilerini önleme amaçlı çalışma başlattı. Çalışmalar ile ilgili olarak bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Oktay; “Gazi Caddesi'nde belirli bölgelerde ani yağmur baskınlarında su birikintileri meydana geliyordu. Özellikle Yaşlılar Evi, Vali Konağı ve Yelken Kulübü karşısındaki bölümlerde su birikiyordu. Aynı zamanda doğalgaz geçtikten sonra yapılan çalışmalardan kaynaklı su birikintileri oluyordu. Bunları çözmek için tıkanan, çalışmayan ve ihtiyaç olan yerlerde yağmur suyu hatları döşedik” dedi.

ÇALIŞMALAR İLERİDE SORUN YARATMAYACAK ŞEKİLDE YAPILIYOR

Bu hatları döşedikten sonra asfaltlamayı bölüm bölüm yapmayı planladıklarını fakat konunun uzmanları ile yaptıkları görüşmeler neticesinde tamamen zeminin kaldırılarak yeni bir asfalt yapılması gerekli olduğuna ve çalışmalarını bu yönde planladıklarını belirten Oktay; “Uğur Mumcu Meydanı'ndan Kütüphane'nin olduğu bölüme kadar olan yaklaşık 5 bin metrekare alan, ilerde yeniden problem yaşatmayacağını düşündüğümüz şekilde sıcak beton karışım finişerli serim asfalt yapılacak. Atatürk Anıtı'nın önü Tuzcular Caddesi'nde yaptığımız lokal uygulamalarda olduğu gibi sorunları çözeceğiz” diye konuştu.

PAZARTESİ GÜNÜ KULLANIMA TEKRAR AÇILACAK
Bülent Oktay, herhangi bir aksilik yaşanmaması durumunda; malzemenin kaldırılmasıyla temel malzemenin sürülmesinin Perşembe akşamı (yarın) biteceğinin altını çizerek; “Cumartesi Pazar finişer ile asfalt serilip Pazartesi günü de halkımızın hizmetine sunulacak. Verdiğimiz geçici rahatsızlıktan ötürü halkımızdan özür diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1101 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-10-16]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE