ASLA TESLİM OLMAYACAĞIZ

Yazdır
Paylaş
Son günlerde döviz kurlarında yaşanan artış Sinop’ta protesto edildi. Uğur Mumcu Meydanı'nda bir araya gelen bazı sivil toplum örgütünün temsilcileri temsili olarak hazırlanan iki metre uzunluğundaki dolar banknotunu yaktı.
ASLA TESLİM OLMAYACAĞIZ
Son günlerde doların yükselmesine Sinop’tan tepki geldi. 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Sinop Şube Başkanlığı öncülüğünde düzenlenen ve bazı sivil toplum örgütü temsilcilerinin de destek verdiği eylemde temsili olarak hazırlanan iki metre uzunluğundaki dolar banknotunu yakıldı.
Uğur Mumcu Meydanı'nda gerçekleşen protestoda konuşan MİDDER Sinop İl Başkanı Erol Özçelik, küresel güçler tarafından Türkiye'nin istikrarlı yönetime sahip olmasının engellenmeye çalışıldığını söyledi. Özçelik, “Bilindiği üzere yıllardır cennet vatanımız üzerinde çeşitli oyunlar oynanmakta, bu oyunlarla ülkemizin istikrarlı bir yönetime sahip olması engellemeye çalışılmaktadır. Son yıllarda ülkemizin kat ettiği mesafeyi hepimiz görmekteyiz. Bu mesafeden rahatsız olanlar yeni bir senaryo ile kur üzerinde oyunlarına başlamışlardır” dedi.

Son yıllarda Türkiye'nin katettiği mesafenin dünya tarafından görüldüğünü ve bundan rahatsız olanların yeni bir senaryo ile döviz kurları üzerinde oyunlara başladığını dile getiren Özçelik, “Ancak şu iyi bilinmelidir ki ülkemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi kurda yaşanan bu dalgalanmaların önünü kesebilecek güce ve imkana sahiptir. Biz 'dolar üzerinden operasyon yapılıyor' deyince 'bu operasyon değil ekonomi bilimi ile ilgili' diyenlere soruyorum, doların sahura kalkar gibi gece gece yükselmesi ekonomi biliminin neresinde yazıyor? Gece gece dolar artıyorsa bu bal gibi siyasi bir operasyondur. Bunu bilmek için uzman olmaya gerek yok. 2 saat içinde 10 milyar doları yurt dışına çıkaranların kimler olduğunun araştırılmasını istiyoruz. 50 centlik çapulcularıyla Gezi Parkı'nda denediler başaramadılar, 1 dolarlık uşaklarıyla 15 Temmuz gecesi beceremediklerini, simdi milyon dolarlık kuklalarıyla yapmaya çalışıyorlar. Başaramayacaklar. Atatürk vatan evlatlarına 'Size ölmeyi emrediyorum' değinde, bu şerefli Türk milletinin evlatları 'neden ölelim' demediler, teslim olmayı akıllarından bile geçirmediler. Şimdi aynı düşman parayı silah yapmış. Ülkemize hücum ediyor. Ne yapsanız boş. Teslim olmayacağız" dedi.

Konuşmanın ardından dolar şeklindeki pankart yakıldı. Bazı vatandaşlar da yanlarında getirdikleri gerçek dolarları ateşe vererek, döviz kurlarının yükselmesini protesto etti.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[54 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-05-25]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE