BAHÇEŞEHİR KOLEJİ KAPILARINI BASINA AÇTI

Yazdır
Paylaş
Sinop Bahçeşehir Koleji, basın mensuplarını kampus yerleşkesinde ağırlayarak okulu tanıttı. Bahçeşehir Koleji Sinop Sorumlusu Barış Mert, basın mensuplarına verdiği bilgilerde Bahçeşehir Koleji’nin Sinop’a çok büyük bir katma değer olduğunu vurguladı.
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ KAPILARINI BASINA AÇTI
Sinop’ta görev yapmakta olan basın mensuplarına kapılarını açan Sinop Bahçeşehir Koleji, kampüsü ve sınıfları basına tanıttı. Bahçeşehir Koleji Sinop Sorumlusu Barış Mert’in okulla ilgili basını bilgilendirdiği toplantıda, Bahçeşehir Koleji’nin Türkiye için Dünya’da global bir marka olma amacını taşıdığını belirtti.

Bahçeşehir’in Sinop Kampüsü ile ilgili bilgiler veren Barış Mert; Şuanda 271 öğrenci okulumuzda öğrenim görmekte. Her bir okulun ayrı bir müdürü var. Okulumuzda ayrıca 55 tane personelimiz çalışıyor. Bu da demektir ki aslında Sinop’ta ayrı bir istihdam kaynağı da sağlamış oluyoruz. Sinop’ta bu kadar personelin bir arada çalıştığı yerler fazla yok Organize Sanayi Bölgesi haricinde. Bu şekilde aslında bir nevi Sinop’un parası da Sinop’ta kalmış oluyor” dedi.

Bahçeşehir Koleji’nin Sinop’a değer kattığını belirten Barış Mert, “Sinop Bahçeşehir Koleji’nin kente görülmeyen etkileri de var aslında. Örneğin en son iki doktorumuz buradan tayin istemişti, tayinlerini dondurdular. Yani sırf çocukları iyi eğitim alsınlar diye başka bir şehre gideceklerdi, Bahçeşehir Sinop’a açıldıktan sonra vazgeçtiler. Bu da Sinop’a dolaylı yoldan bir katkıdır aslında. Bahçeşehir Koleji kente çok büyük bir katma değerdir. Kentin prestiji açısından da ayrı bir yere sahip. Baktığımız zaman Dünya’da bizim çok tanınan global bir markamız yok Türkiye olarak. Spor kulüplerimizin bilinirliliğimizin ve Türk Hava Yolları dışında bir endüstriyel hiçbir markamız maalesef yok. Bahçeşehir’in de asıl amacı eğitimde global bir marka olmak. Bu yolda ilerliyoruz. Şuanda Amerika’da, İtalya’da, Almanya’da, Gürcistan’da, Kıbrıs’ta ve Kanada’da kampüslerimiz var. Türkiye’den giden öğrencilerimiz de oradaki kampüslerimizden yararlanabilmekteler” diye konuştu.

“Bahçeşehir Sinop için çok büyük bir kazanç” diyen Mert, “Bahçeşehir Kolejleri’nin hepsinde tek tip ve kaliteli ve aynı standartta eğitimler verilmekte. Diğer şehirlerdeki kampüslerle farkımız bir tek okulumuzun fiziksel bölümlerinde görülmekte. Diğer her anlamda Türkiye’nin her bölgesindeki Bahçeşehir Kolejleri ile aynı seviyedeyiz” şeklinde konuştu.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[744 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-11-07]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE