BAKAN EROĞLU TEMEL ATMAYA GELİYOR!

Yazdır
Paylaş
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Sinop’ta 83 milyon lira yatırım bedelli 5 tesisin temelini atarak, açılışını gerçekleştirecek.
BAKAN EROĞLU TEMEL ATMAYA GELİYOR!
Temeli atılacak tesislerden 2 adedi Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, 1 adedi Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Sinop’a kazandırılacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından Hamsilos Tabiat Parkı’nda gerçekleştirilmesi planlanan çevre düzenlemesi çalışmalarının da temelini atacak. Diğer yandan DKMP Genel Müdürlüğü’nün Sinop’ta yaptığı müteferrik çalışmaların da açılışı gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun, 27 Mayıs Pazar günü saat 18.30’da İskele Meydanı’nda düzenleyeceği toplu temel atma ve açılış merasiminin toplam yatırım bedeli ise 83 milyon lirayı buluyor.

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu düzenlenecek merasimin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yapacak.

750 DEKAR ARAZİ VE 2 İLÇE TAŞKINLARDAN KORUNACAK

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun merasimde temelini atacağı DSİ’ye ait 2 taşkın koruma tesisi ile 750 dekar arazi ve 2 ilçe taşkınlardan korunacak. Temeli atılacak OGM’ye ait 1 tesis, ağaçlandırma ve ormancılık çalışmalarının oluşturduğu proje demetini içeriyor. DKMP Genel Müdürlüğü’nün Hamsilos Tabiat Parkı’nda yaptığı çalışmalar ise temeli atılacak 4. tesisi oluşturuyor. Prof. Dr. Eroğlu’nun açılışını yapacağı tesis de Sinop’ta tamamlanan DKMP çalışmalarından meydana geliyor.

Ayrıca, Sinop’ta düzenlenecek merasimde 10 aileye gelir getirici tür, 17 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu ceviz, badem, gül, fındık, kestane, kızılcık gibi fidan türlerinden oluşan toplam 4.500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[176 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-05-26]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE