‘BALIKÇILARA KULAK VERİN, BATIYORLAR’

Yazdır
Paylaş
Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Demirciköyü balıkçılarının sorununu dile getirdi. Karadeniz sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda; “Balıkçılara kulak verin, balıkçılarımız batıyor” dedi.
 ‘BALIKÇILARA KULAK VERİN, BATIYORLAR’
İlimizde geçtiğimiz günlerde merkeze bağlı Demirci köyünde bulunan balıkçı barınağında yoğun kar yağışı sonrası heyelan meydana geldi. Heyelan sonucunda barınağı çevreleyen yolun beton zemininde çatlak ve çökmeler oluştu. Merkeze bağlı Demirci köyündeki balıkçı barınağında meydana geldi. Kente etkili olan kar yağışı sonrası, 2016 yılında faaliyete geçirilen barınak ve çevresindeki sarp arazide heyelan oluştu. Heyelan sebebiyle barınaktaki kulübe ve elektrik hatları hasar görürken, beton zeminde de çatlak ve çökmeler oluştu. Balıkçılar, kendilerine yeni bir yer tahsis edilmesini istedi. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de balıkçıların bu sorununa el atılmasını istedi.

“BALIKÇILARA KULAK VERİN, BALIKÇILARIMIZ BATIYOR”
Kurulduğu günden bu yana türlü sorunlarla gündeme gelen balıkçı barınağını sosyal medya paylaşımıyla dile getiren Karadeniz; ''Sinop Demirci Köyü Balıkçı Barınağında balıkçılarımız barınamıyor. Kendi imkanları ile yaptıkları balıkçı kulübeleri heyelan ile birlikte çöktü. Çok sefer söyledik. Balıkçılarımız mağdur. Gelin el ele verelim balıkçılarımızı bu çileden kurtaralım. Pahalılıktan mazot alamayan, ağlarını yenileyemeyen balıkçı şimdide yerlerinden olmak üzere. Yetkililere bir kez daha sesleniyorum. Balıkçılara kulak verin, balıkçılarımız batıyor” cümlelerini kullandı.

“BALIKÇILIKLA UĞRAŞIYORUZ VE MAĞDURUZ”
Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunun balıkçılar da; "Burada aşağı yukarı bir aydır toprak kayması vardı. Son 1 hafta-10 gün içinde tamamen topraklar kaydı ve kulübelerimizi betonun üstünden aşağı aldık. Burada balıkçılıkla uğraşıyoruz ve mağduruz. Kulübelerimizin yerlerini değiştirdik, bu hale geleceğini hiç tahmin etmemiştik. Çok uğraştık, masraf ettik. En son yağan kardan sonra burada heyelan oldu, kulübelerimizi zor kurtardık. Burada balıkçılık yapıyoruz, kayığımız küreğimiz var. Onun için bize burada bir barınak yeri verilsin istiyoruz? diye konuştular.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[210 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-01-24]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE