BARIŞ KARADENİZ'DEN MÜJDELİ HABERLER

Yazdır
Paylaş
Seçimler için vatandaşın cüzdanına yönelik politikalar geliştiren CHP’nin emekli paketine göre iki ikramiyenin yanı sıra en düşük maaşın da 1.500 TL olacağını söyleyen CHP'nin Sinop birinci sıra milletvekili adayı Barış Karadeniz, yeni bir intibak yasası çıkacağı müjdesini de verdi.
BARIŞ KARADENİZ'DEN MÜJDELİ HABERLER
Seçim çalışmalarını yoğun bir tempo içinde sürdüren Barış Karadeniz, seçim çalışmalarında "Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye verilecek. En Emekli maaşları, gıda fiyat artışına ve refah payı artışına bağlı olarak yükselecek. Bankaların emeklilere, kamu çalışanlarıyla aynı oranda promosyon ödemesi sağlanacak. Bakıma muhtaç emekliler ve yakınlarının sağlık, barınma ve beslenme ihtiyaçları karşılanacak" vaatleri üzerinde duruyor.

Emekliler arasındaki eşitsizliği giderecek ‘intibak yasası’ çıkarılacağına da özel vurgu yapan Barış Karadeniz; "Katsayı ve gösterge sistemi, emeklinin haklarını koruyacak şekilde yeniden düzenlenecek. Esnaf bakanlığı kurulacak, esnafın sorunlarının siyasette geniş yer bulması sağlanacak. Emeklilerden alınan muayene ve ilaç katılım paylarıyla fark ücretleri kaldırılacak. Çalışan emeklilerden kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primi uygulamasına son verilecek." diyor.

Haber Merkezi

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[774 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2015-05-13]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
E-GAZETE