BELEDİYE GÜCÜNE GÜÇ KATTI

Yazdır
Paylaş
Sinop Belediyesi'ne 30 metre uzunluğunda merdivenli, 4 ton su püskürtme kapasiteli modern itfaiye aracı alındı. Belediyenin tüm birimlerindeki eksikleri gidermek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Baki Ergül, “Bundan 9 sene evvel başladığımız belediye hayatındaki makine parkıyla şimdiki makine parkını düşünüyorum. Şuan müthiş bir makine parkına sahibiz” dedi.
BELEDİYE GÜCÜNE GÜÇ KATTI
Sinop Belediyesi tarafından alınan 1 adet İtfaiye aracı için dün belediye binası önünde tören düzenlendi. Araç için kurban kesildi, dualar edildi. Tanıtım töreninde konuşan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop’un artan nüfusu ile birlikte sınırlarının da değiştiğini söyledi.

Başkan Ergül, “Nüfusumuz her geçen gün artıyor. Allah göstermesin böyle büyük bir durumda mevcut itfaiyelerimizin bu gibi durumlara cevap vermeyeceğini düşünerek yeni bir itfaiye kazandıralım diye düşündük. Eskiden binalar 2-3 katlı idi. Şimdi ise 5-6-7 katlı binalar var. Dolayısıyla merdivenler acil bir durumda bizim mevcut merdivenlerimiz buna cevap vermiyor, yetersiz kalıyor. Bu yüzden böyle bir itfaiye aldık. İtfaiyede aracında bulunan merdiven 30 metre yukarı çıkabiliyor. Yani 10 katlı bir binaya rahat ulaşma şansı var. Ayrıca aracın bünyesinde 4 ton su ve 300 litre de köpük var. Yani akaryakıt türevlerinde bir yangın söz konusu olduğu zaman suyu 50 metre uzaklığa püskürtebiliyor. Köpüğü de 30 metre uzaklığa kadar sıkabiliyor. Bunların yanında daha birçok özelliğe sahip tam donanımlı bu aracı belediyemiz bünyesine kazandırdık. Tabi Allah inşallah ihtiyaç hissettirmesin ama öyle bir ihtiyaç olduğunda da çok büyük katkı sağlayacağı kanaatindeyim. Bu makineyi biz yaklaşık 4 aydan bu yana bekliyoruz. Bunun yaklaşık maliyeti 500 bin TL civarındadır” dedi.

1 ay içinde yeni bir aracın daha belediyenin araç filosuna katacaklarının müjdesini de veren başkan Ergül, “1 ay içerisinde burada bir tören daha yapacağız. Bugün ihalesine çıktığımız 750 bin TL maliyetindeki vidanjör alımını gerçekleştireceğiz inşallah. Bizim vidanjörümüzün bir tanesi çok eskiydi. Sinop büyüdükçe onlar da cevap vermemeye başladı. İnşallah Allah nasip ederse 1 ay sonra burada yepyeni ve çok büyük özellikleri olan bir vidanjörü de hep birlikte Sinop Belediyesi’nin ve dolayısıyla Sinoplunun hizmetine sunmuş olacağız. Bundan 9 sene evvel başladığımız belediye hayatındaki makine parkını düşünüyorum ve şimdiki makine parkını düşünüyorum, şuan müthiş bir makine parkına sahibiz. Bundan sonra hiç kimseye makine konusunda ihtiyacımız olmayacak. Belediye olarak her şeyi kendimiz yapabiliyoruz. Bundan sonra belki Sinop Belediyesi’ nin yapacağı bir tek şey var, o da yeni bir belediye binası yaparak daha güzel bir hizmet sunmak. İnşallah ona da kısmet diyorum. Yeni itfaiye aracının kentimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[134 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-07-21]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE