BELEDiYE YENi BiNASINDA!

Yazdır
Paylaş
Sinop Belediyesi, Kent Meydanı Projesi kapsamında yıkılacak olan binası nedeniyle artık yeni yerinde hizmet vermeye başlıyor. Belediye bugünden itibaren artık yeni binasında vatandaşlara hizmet verecek.
BELEDiYE YENi BiNASINDA!

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop’ta Kent Meydanı projesi kapsamında yıkılacak olan belediye binasının 26 Kasım tarihinde yeni hizmet binasına taşınarak bu tarihten itibaren yeni binasında hizmet vermeye başlayacağını söylemişti. Bu kapsamda Belediye taşınma işlemini tamamlayarak artık yeni yerinde hizmet vermeye başladı. 

Sinop'ta, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımına başlanan Sinop Kent Meydanı Millet Bahçesi projesinde çalışmalar devam ediyor. Proje kapsamında Sinop Belediye Başkanlığı binası da yıkılarak bugünden itibaren Bostancılı Mahallesindeki yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı.  

YENİ BİNAMIZ DAHA FONKSİYONEL Bostancılı Mahallesindeki yeni Belediye hizmet binasının son derece fonksiyonel ve Sinoplu’ya çok rahat hizmet verecek bir bina olduğuna vurgu yapan Barış Ayhan sözlerini şöyle sürdürdü; “Atatürk Caddesindeki mevcut belediye binamız ekonomik ömrünü tamamlamış bir binaydı. Sinoplu’ya hizmet verme noktasında hem bize küçük geliyordu hem de binamızın bir asansörü bile yok. Bir engelli vatandaşımız ya da yaşlı bir amcamız benle görüşmek istediğinde onu makamımda ağırlayamıyordum ve aşağıya inmek zorunda kalıyordum, otoparkla ilgili sorunlarımız vardı. Bostancılı Mahallesindeki yeni belediye hizmet binamızda bu sorunların hiçbiri olmayacak. Belediye personelimizin işe ulaşımı noktasında kendi iki otobüsümüz ve personelimizle birlikte personelimizi sabah akşam taşıyacağız,  onların öğlen yemekleri ile ilgili sıkıntıları da kendi bünyemizde çözüyoruz. Hem personelimiz açısından hem Sinop halkının hizmet alması noktasında hiçbir problem yaşamaması için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.  26 Kasım itibariyle taşınmaya başlıyoruz, 3 gün öngördüğümüz taşınma süreci sonrasında Pazartesi günü itibariyle yeni binamızda hizmet vereceğiz. Umuyorum bu süreçte vatandaşlarımızı mağdur etmeden eksiksiz bir şekilde vermeye devam edeceğiz”. 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[136 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2021-11-25]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE