'BERKAYLAR YAŞASIN'

Yazdır
Paylaş
İstanbul Beşiktaş’ta Vodafone Arena Stadı yakınında gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Sinoplu 19 yaşındaki Berkay Akbaş’ın ailesi devletin kendilerine yaptığı 10 bin lira yardımı bazı dernek ve vakıflara bağışladı.
'BERKAYLAR YAŞASIN'
İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı yakınında 10 Aralık'ta gerçekleştirilen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş’ın ailesi,  aldıkları karar doğrultusunda kendilerine yapılan maddi yardımı çeşitli kurumlarına bağışladı. Berkay'ın annesi Zeynep Akbaş ve babası Salim Akbaş, Sinop Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan gelen 10 bin TL paranın 5 bin lirasını Sinop Çağdaş Yaşam Derneği'ne, 3 bin 500 lirasını LÖSEV’e, 1500 lirasını da Mehmetçik Vakfı'na bağışladı. Baba Salim Akbaş ayrıca, bağlanması muhtemel şehit maaşının da Berkay gibi Tıp Fakültesi okuyan öğrencilerin eğitimine harcamayı düşündüklerini söyledi.

Dün eşi Zeynep Akbaş ile birlikte Sinop Çağdaş Yaşam Derneği'ne gelen Salim Akbaş, dernek hesabına yatırılan 5 bin liranın dekontunu dernek başkanı Bilgin Bekiroğlu’na teslim etti. Salim Akbaş, burada yaptığı açıklamada, oğullarının çok büyük hayallerinin olduğunu, başarılı bir doktor olmak istediğini ancak yaşanan acı olay sebebiyle hayata veda ettiğini dile getirdi. Akbaş;  “Oğlumuzun hedefine biz de farklı noktada katkı verelim dedik. Oğlumuz adına yapılacak her türlü bağışı 'Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği başta olmak üzere LÖSEV ve Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağız' dedik. Hedefi şöyle koyduk, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği özellikle kız çocuklarını okutmada gösterdiği başarıyı yıllardan beri takip ediyoruz. Oğlum okuyacaktı, başka bir kız çocuğu okusun, başka bir çocuk okusun dedik. LÖSEV'i de dahil ederken oğlumuz sağlıkçı olacaktı. Doktor olacaktı, LÖSEV’de kanserli çocuklar başta olmak üzere insanlara ne oranda hizmet verdiğini ben yakından takip ediyorum. Mehmetçik Vakfı'nın varlığını kimseye anlatmaya gerek yok. Yıllardan beri var olan bir vakıf. Biz de bu bağlamda bugüne kadar bize yapılan tek bir bağış var onu da özellikle dipnot olarak söyleyeyim. Sadece ve sadece Sinop Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından bağışlanan 10 bin Türk lirası var. Onun dışında hiçbir şey yok. Bunu da özellikle altını çizerek söylüyorum” dedi.

Baba Salim Akbaş ayrıca; “Bunun  yanı sıra oğlumuz adına bağlanması muhtemel şehitlik maaşını da Tıp Fakültesi öğrencisi olmak şartıyla belki bir öğrencinin, belki beş öğrencinin eğitimine harcamayı düşünüyoruz. Miktarın ne kadar olduğunu bilmediğim için böyle söylüyorum. ” diye konuştu.

Anne Zeynep Akbaş ise, "Biz çocuğumuzu kaybettik, bundan sonra okuyan çocuklara katkımız olursa ne mutlu bize. Berkay’ın çok hayalleri vardı, ablasıyla ikisi doktor olmak istiyorlardı. İkisi birbirine çok bağlıydı. Gerçekten Berkay’ın çok hayalleri vardı hepsi yarım kaldı.  Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın, gerçekten çok zor" diye konuştu.

Bu sözlerin ardından Berkay Akbaş’ın annesi Zeynep Akbaş gözyaşlarına hakim olamadı.
 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[314 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-01-20]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE