BÖLGESEL LİG'DE ARTIK SİNOP DA VAR!

Yazdır
Paylaş
Sinop basketbolunda uzun bir aranın ardından bölgesel ligde ilimizi temsil edecek takım Sinop Yıldızları Basketbol Kulübü oldu.
BÖLGESEL LİG'DE ARTIK SİNOP DA VAR!
İlimizde uzun süredir salon sporlarından basketbolda takımımızın olmayışının eksikliğini bu sene Türkiye Erkekler Basketbol Bölgesel Lig (E.B.B.L)’ine katılacak olan Sinop Yıldızları Basketbol Kulübü kapattı. Takım, antrenmanlarını sıklaştırarak yakın zamanda başlayacak olan lige hazırlığını sürdürüyor. Çoğunluğunu Sinoplu basketbolcuların oluşturduğu takımın ayrıca yeni gelen transferler ile lige hazır olacağı söyleniyor. E.B.B.L’de mücadele edecek olan kulübümüzün baş antrenörü ise Soner Özbek olacak.

GRUP VE FİKSTÜR BELLİ OLDU
Bu sezon Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği Bölgesel Lig’e katılma hakkı kazanan Sinop Yıldızları takımının grubu ve rakipleri de belli oldu. 9 Eylül 2016 günü İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu basın toplantı odasında, Basketbol Federasyonu Ligler sorumlusu Ayhan Özgümüş tarafından, kulüp temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen kura sonucunda Sinop temsilcisinin rakipleri belli oldu.

İLK MAÇ SİNOP’TA
Amasya Polis Gücü S.K, Bafra Belediyesi S.K, Tokat Olimpik S.K, Tokat Zilespor S.K, Trabzonspor Medikalpark B.K takımlarının yer aldığı 6 takımlı grupta yer alan takımımızın ilk maçı Ekim ayı ortalarında Amasya Polisgücü S.K ile olacak.

EKSİKLİĞİ GİDERDİK
Kulüp Başkanı Mehmet Akalın; ”Sinop’ta bir eksikliği gidermek için yola çıktık. Bu konuda, karar aşamasında Sinop Belediyesi, Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, BTA Gökmenoğlu inşaattan destek sözleri aldık. Genç ve heyecanlı bir yönetim ile özellikle ilk gruptan çıkmak en büyük hedefimiz” şeklinde konuştu.

Akalın, takımın baş antrenörü Soner Özbek’in yardımcılığını da Salih Anıl Çilingir ve Fırat Üstündağ’ın yapacağını, kulübün menajerinin ise Aykut Cem Yalçınkaya olacağını söyledi.

KADRO ÇOĞUNLUKLA SİNOPLU OLACAK
İlk etapta, kendi öz kaynakları ve Sinoplu sporculardan oluşan bir kadroyla ligde mücadele etmeyi hedeflediklerinin altını çizen Mehmet Akalın; “Dışardan, ihtiyacımız olan 2 veya 3 oyuncuyu, ekonomik gücümüz oranında almak hedefindeyiz. Lige iyi bir başlangıç yapmak için içeride oynayacağımız ilk maç olan Amasya Polisgücü maçını mutlaka kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[3593 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-09-19]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE