Boyabatlı Çanakkale Şehidi Ömeroğlu Mustafa Destanı Yürüyüşü

Yazdır
Paylaş
Boyabat ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü kapsamında kağnı arabaları ve askerlerle yürüyüş yapılarak vatandaşlara Boyabatlı Çanakkale Şehidi Ömeroğlu Mustafa Destanı dağıtıldı.
Boyabatlı Çanakkale Şehidi Ömeroğlu Mustafa Destanı Yürüyüşü
Boyabat ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü kapsamında kağnı arabaları, temsili askerler ve Hangar Sanat oyuncuları İnönü İlkkoku önünden başlayarak İlçe Kaymakamlığı bahçesine kadar yürüyüş yapılarak vatandaşlara Boyabatlı Çanakkale Şehidi Ömeroğlu Mustafa Destanı dağıtıldı.

Yürüyüş önünde 57. Alay 3. Bölüğü Gönüllü Birlik Komutanını canlandıran Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı askeri üniformasıyla Kaymakamlık Bahçesindeki Atatürk Büstü önünde İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy'a tekmil vererek Türk Bayrağı ve Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Başkan Çakıcı yaptığı açıklamada "Çanakkale ve Kurtuluş Savaşımız kutsal destan savaşlara birer örnektir. Çanakkale Zaferi tarihe sığmayan, hepimize büyük gurur veren bir destandır. Milletimiz Çanakkale'de kanıyla, canıyla, şerefiyle tarihin akışını değiştirmiştir. Milletimiz böylelikle Çanakkale'nin geçilemeyeceğini tüm dünyaya güçlü şekilde ilan etmiştir. Şehitlerimizi anma gününün bizim için Boyabat için ayrı bir önemi vardır. Çünkü Boyabatlı Şehit Ömeroğlu Mustafa gibi nice kahraman bu topraklardan çıkmıştır. Bu toprakların yetiştirdiği 737 vatan evladı kurtuluş mücadelesinde kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapmıştır.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ve rahmetle yad ederken, yaşayan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[569 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-03-22]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE