BU EV ARTIK KADINLARIN

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta Kadın Dinlenme Evi açıldı. Tamamen ahşaptan yapılan evin içinde dinlenme salonunun yanı sıra emzirme odası da bulunuyor. 8 Mart Kadınlar Günü’nde hizmete giren ev en çok bebekli anneleri sevindirdi.
BU EV ARTIK KADINLARIN
Sinop Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Kadın Dinlenme Evi’nin  açılışı dün düzenlenen törenle açıldı. Gazi Caddesi'ndeki Kadın Dinlenme Evi'nin açılışına Sinop Valisi Hasan İpek, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, CHP Sinop İl Başkanı Barış Ayhan ve kadınlar katıldı. Kadın Dinlenme Evi’nin açılışında konuşan Sinop Valisi Hasan İpek, dinlenme evinin tüm kadınlara hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu. 8 Mart Kadınlar Günü’nde belediyenin çok özel bir hizmeti hayata geçirmesinin mutluluk verici olduğunu ifade eden Vali İpek; “Ülkemizde kadınlarla ilgili birçok problemler vardı. Bunların çoğu çözüldü ve bir çoğu ise çözülme aşamasında. Bu vesileyle belediye başkanımızın çok ince bir düşünceyle kadınlara yönelik olarak Kadın Dinlenme Evi'ni hizmete açtı. Kendisine teşekkür ediyorum. Kadınlarımıza da hayırlı uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum."  Diye konuştu.

Belediye Başkanı Ergül ise, hizmete giren dinlenme evinde kadınların türlü etkinlikleri yapılabileceklerini söyledi. Başkan Ergül, “Burası yaz döneminde çok yoğun olan bir yer. Buraya küçük bebeği olan annelerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz, yaşlı ve yürümekte zorlanan annelerimiz geliyor. İstedik ki Sinop’un güzelliğine biz de bu özel günde bir güzellik katalım dedik. Böyle bir şık bir bina yaptık. Burada kadınlarımız gelip vakitlerini geçirebilirler. Kendilerine hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Kadın Dinlenme Evi’nin hizmete girmesinin memnuniyet verici olduğunu dile getiren kadınlar ise; “Sinop için önemli bir eksiklikti. Kadınlarımızın sosyalleşmesine de katkı sunacağını düşünüyoruz. Çünkü bebeği olan anneler çocuklarını emzirmek için camilere, düğün salonlarına gitmek zorunda kalıyorlardı. Bazıları da  nerede emzirebilirim endişesiyle evden bile çıkamıyorlardı.  O yüzden çok önemli. İnşallah kentimizin diğer bölgelerine de birkaç tane yapılır. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diyerek görüşlerini dile getirdiler.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[298 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-03-09]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE