BU KAN SENİ UNUTUR MU?

Yazdır
Paylaş
Türk Kızılayı ile Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun işbirliğiyle, 15 Şubat 2017 Tarihinde Cezaevi ziyaret mahallinde bağış kampanyası düzenlendi.
BU KAN SENİ UNUTUR MU?
Hazırlıklarına iki ay öncesinden  başlanan ve 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN RUHLARI ANISINA vurgusuyla yürütülen etkinlik için, Kurum Müdürü Özer Duman'ın imzasıyla her personelin adına özel mektuplar gönderildi. Milli birlik ve beraberliğimize gösterilen hassasiyetin somut bir ölçüsü olarak değerlendirilen etkinlik için tüm personele özel davetiyelerle çağrı yapıldı.

Sinop Ceza İnfaz Kurumları Cumhuriyet Savcısı Sayın Yücel ERTAŞ, Kurum Müdürü Özer DUMAN, Kurum II.Müdürleri, Kızılay Sinop Yönetim Kurulu, Kızılay sağlık ekibi ve yaklaşık 100 personelin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik, gösterilen yoğun ilgi nedeniyle takdir topladı.

İlk sırada bizzat kan bağışında bulunarak personeline öncülük eden Kurum Müdürü Özer Duman, yaptığı açıklamada; “Kurum olarak ev sahipliğini yaptığımız bu etkinlik nedeniyle, çalışmalarını son derece değerli bulduğum Türk Kızılayı’na teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin ana temasını; 15 Temmuz Şehitlerimizin Ruhları Anısı olarak belirledik. Milli birlik ve beraberliğimize olan hassasiyetimizin somut bir göstergesi olarak bilinmesini istedik. Çünkü insan hayatına verilen değerin temel çıkış noktası öncelikle birlik ve beraberlik ruhumuzdur.  Cezaevi personeli olarak her fırsatta bu birlik duygusunu vurgulayan etkinliklerde tek vücut oluyoruz.  Sağ olsunlar, nöbet izninde ya da istirahatte olan personelimiz dahi kampanyaya katılım göstererek bizi gururlandırdı. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Amacımız yalnızca kan bağışı yaparak katkı sağlamak değil, Ceza İnfaz Kurumlarının kamuoyu üzerindeki etkileriyle, kan bağışı konusunda farkındalığın arttırılmasına sağlamak ve diğer kurumlar içinde teşvik unsuru olmak gayretindeyiz. Karşımıza çıkan her fırsatta, çalışmalarımızla katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Kan bağışı etkinliği toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[24 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-02-16]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE