BU SEVGİ BİTMEZ BU COŞKU DİNMEZ

Yazdır
Paylaş
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurt genelinde olduğu gibi Sinop’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel günde çocuklar gönüllerince eğlendi.
BU SEVGİ BİTMEZ BU COŞKU DİNMEZ
Sinop’taki 23 Nisan kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Şarkılar söylendi, oyunlar oynandı, yarışmalar düzenlendi. Kutlamalar ilk olarak Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ila başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törende konuşan CHP İl Başkanı Av. İnan Savaş Yüksel, “Yurttaşları arasında hiçbir ayrım gözetmeyen, hiç kimsenin bir diğerinden üstün olmadığı, her vatandaşının eşit haklara sahip olduğu genç Türkiye Cumhuriyeti’nin lideri Atatürk, bu kıymetli günü çocuklara armağan etmiştir. Atamızın bu tercihi, güzel ülkemizi gelecek nesillere ve çocuklarımıza emanet etiğinin de bir göstergesidir” dedi.

 Yüksel, “Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, çocuk işçilerin kalmadığı, çocuklarımızın gülüp oynadığı, okula gitmekten başka işlerinin olmadığı bir dünya özlemiyle ve bu dünyayı hep birlikte yaratacağımıza olan inancımla, hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyor, dünya çocuklarıyla birlikte tüm çocuklarımızın ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum” diye konuştu.

Ardından söz alan Sinop Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Rüya Taban da konuşmasında, “Aziz milletimizin yokluklar ve güçlüklerle dolu büyük istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz kutsal çabanın da ilham kaynağıdır. Karanlıktan aydınlığa kavuştuğumuz büyük gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Buradaki törenin ardından kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Katılımcılar, kortej eşliğinde Kemalettin Sami Paşa Spor salonuna kadar yürüdü. Spor salonunda Sinop Belediyesinin öncülüğünde düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Şenliğin paydaşları Sinop Kent Konseyi; Gençlik ve Çocuk Meclisi, Ağaç Ev, TEMA İl Temsilciliği,  Telvin Sanat Akademi, Sinop Güç Birliği Derneği, İstanbul Koleji Anaokulları,  ÇYDD İl Temsilciliği,  English Time, Sinop Fenerbahçeliler Derneği, Akın Anaokulu, Sinop Kırçiçekleri Özel Sporcular Spor Kulübü ve Doğa Çocuk Koleji’nin etkinlik stantlarına çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

23 Nisan katlamalarında çocuklar için jonglör, Hacivat&Karagöz, sihirbaz, clown gösterisi, zumba kids, yarışmalar ve yüz boyama gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Kutlamalar da çocuklara çeşitli hediyeler de verildi. Yoğun ilginin olduğu etkinlikte konuşan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, “Çocukların 23 Nisan’ı doyasıya yaşayabilmeleri için buradaki paydaşlarımız gece gündüze demeden çalıştılar. Kimisi aylar önce bugün için hazırlıklara başladı. Sizin için çalıştılar, güzel bir bayram geçirmeniz için emek verdiler. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve hepinizin bayramını yürekten kutluyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[219 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-04-25]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE