'BU SİSTEMLE TÜRKİYE YOLUNA DEVAM EDEMEZ'

Yazdır
Paylaş
Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, açılış ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Sinop’ta önemli açıklamalarda bulundu. Demircan “Darbecilerin kurduğu sistemle Türkiye yoluna devam edemez. Onun için inşallah 24 Haziran'dan sonra Türkiye'de daha güzel şeyler olacak” dedi.
'BU SİSTEMLE TÜRKİYE YOLUNA DEVAM EDEMEZ'
Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Sinop merkez ve ilçelerde inşa edilen sağlık yatırımlarını yerinde inceledi ve bazılarının açılışını gerçekleştirdi. Bakan Demircan’ın ilk durağı, Durağan ilçesiydi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Sinop'un Durağan ilçesinde yapımı tamamlanan Devlet Hastanesinin açılışına katıldı. Yoğun katılımın olduğu tören İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşu ile başladı. Törende konuşan Bakan Demircan, “Bu coğrafya üzerinde eğer güçlü olursanız bu sefer rolünüz değişiyor. Dünyaya yön veren mazlumlara sahip çıkan zalimler karşısında mücadele rolünü üstlenen bir Türkiye, bir devlet ortaya çıkıyor. Şimdi geriye dönüp bakıyoruz. Türkiye özellikle Birinci Cihan Harbi’nden sonra kurulduğu 1920’den bu zamana 2023 hangisinin kuruluş tarihini alırsanız alın o zamandan bu zamana Türkiye arzuladığı gelişmeyi tam yakalayamadı. Bunda sıkıntılar vardı. Sıkıntılardan bir tanesi zihniyetteki durumdu. Bir diğeri ise sistemdeki sıkıntıydı. Zihniyeti bir dönüşüm zaman içerisinde gerçekleşti. ‘Devlet mi önde gelir, millet mi?’ noktasından asıl olan millettir ilkesine dönüldü. İkincisi sistemdir. Darbecilerin kurduğu sistemle Türkiye yoluna devam edemez. Onun için inşallah 24 Haziran'dan sonra Türkiye'de daha güzel şeyler olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasında Türkiye'nin yeni kurulacak sistemle yoluna daha hızlı ve emin adımlarla ilerleyeceğini savunan Demircan, "Güçlü bir başkan seçeceğiz ama cumhurbaşkanı ile parlamento arasında güçlü uyum olmalı ki yeni sistemi hiç zaman kaybetmeden kurgulayalım. Mesela şu an ülkemizi güneyden kuşatan terör kuşağını kırmak için karar aldık ve müdahale ettik. Peki Meclis, hükümet ile aynı kararda olmasaydı, karşı çıkanlar olsaydı... Nitekim karşı çıkanlar da oldu. HDP ve CHP karşı çıkıyordu. Çoğunluk onlarda olsaydı orada Türkiye'yi kuşatan terör kuşağına müdahale edemezdik. Çünkü Meclis karar almadan bu müdahaleyi yapamazsınız. Bunun gibi Meclis ile yürütme arasındaki uyuşma, uzlaşı, ülkenin daha hızlı kalkınmasını, daha güçlü ve doğru kararlar almasını sağlayacaktır." Diye konuştu.

Türkiye’nin sağlık alanında çağ atladığını belirten Demircan, “Bakın sağlık alanındaki başarıları herkes biliyor. Eskiden hastanelerde özel oda ayrıcalık gerektirirdi. Şehrin önde gelenlerinden, milletvekillerinden aracı bulacaksınız ki özel odada yatacaksınız. Çünkü özel oda yok ama şimdi bütün odaları özel oda yaptık. Özel oda aramaya gerek yok. Hastanelerimiz 5 yıldızlı otel örneği o şekilde vatandaşımızın layık olduğu en üst düzeye geçiriyoruz hastanelerimizi. Alt yapımızı yeniliyoruz. Teknolojilerimizi yeniliyoruz. Türkiye’de üretmenin yollarını üretiyoruz ve gayret ediyoruz” dedi.

Demircan, şöyle devam etti: "2002'den 2018'e bunları yaptık. Daha

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[489 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-06-08]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE