BU VATAN SİZLERLE GURUR DUYUYOR!

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle program düzenlendi. Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu Sinoplu Gazilerimizi evlerinde ziyaret ederek gazilerimize minnet dileklerini sundu.
BU VATAN SİZLERLE GURUR DUYUYOR!
19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Sinop’ta da çeşitli programlarla kutlandı. Bu kapsamda Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu; “Gazi, vatan sevgisinin sembolüdür. Şehit ve Gazi, toprağı vatan; insanı ulus yapan değerlerdir. Gazilerimiz, sadece уaşarken değil, bu aziz millet dünya üzerinde var olduğu müddetçe bu topraklarda уaşaуan herkes için bir onur ve şeref vesilesiԁir” ifadelerini kullandı.

ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZ ADINA YEMEK
Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu ve Eşi Filiz Karaömeroğlu, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle, Şehit Aileleri ve Gazilerimiz onuruna verilen yemekte, Şehit aileleri ve Gazilerimiz ile bir araya geldi. Öğretmenevi’nde düzenlenen yemekte şehit aileleri ve gazilerimiz ile buluşan Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu, şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ile bir süre sohbet etti.

GAZİLERİMİZE EVLERİNDE ZİYARET
Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu ve Eşi Filiz Karaömeroğlu, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle, 92 yaşındaki Kore Gazisi Ahmet Seyfi İlhan’ı Dizdaroğlu Köyündeki evinde ziyaret ederek, bir süre sohbet ettiler. Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu, Kore Gazisi Ahmet amcadan anılarını dinlediler. Vali Erol Karaömeroğlu ve Eşi Filiz Karaömeroğlu sonrasında 92 yaşındaki Kore Gazisi Hasan Özyörük’ü Yeni Mahalle Fırın Aralığı sokaktaki evinde ziyaret ettiler. Vali Erol Karaömeroğlu; Kahraman Gazilerimize her zaman minnet ve şükran borçlu olduklarını söyleyerek, Kore Gazisi Hasan amcaya sağlıklı uzun ömürler diledi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[121 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2021-09-20]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE