BUGÜN BİZİM GÜNÜMÜZ!

Yazdır
Paylaş
Bugün biz ‘görevi başında olan gazeteciler’ olarak ayrı bir öneme sahip olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Bugün günümüzde insanların çevresi, ülkesi ve dünya gelişmeleri karşısında doğru, tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilenmesinde aracı olan basın çalışanlarının günü.
BUGÜN BİZİM GÜNÜMÜZ!
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961'den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye'ye özgü bir kutlama günüdür.

Türk demokrasinin gelişerek kökleşmesinde günümüzün en temel meslekleri arasında ilk sıralarda yer alan gazetecilik, hayatın her alanında yaşanılan gelişmelerle ilgili olarak kamuoyunun doğru, tarafsız ve objektif  bir şekilde bilgilenmesi için büyük bir önem arz ettiği kaçınılmaz gerçek. Bugün bu zorlu ve meşakkatli bir ortamda görev yapan bizler, ciddi fedakarlıklar içerisinde bu mesleği icra etmekteyiz.

FOTOĞRAF SERGİSİ OLACAK
Tüm yurtta kutlanacak olan bu gün kapsamında ilimizde de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Sinop Valisi’nin bugün basın mensupları ile buluşacağı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, Sinop Üniversitesi tarafından bir fotoğraf sergisi düzenlenecek. ‘Kamera Arkasındakiler’ ismiyle düzenlecek olan sergi ile Sinop basınının haber peşinde iken diğer meslektaşlarının objektiflerine yakalandığı görüntüler bir fotoğraf sergisi halinde görücüye çıkacak. Bugün saat 14:00’da açılışı yapılacak olan sergi, Sinop Valiliği önünde halkın ziyaretine açılacak.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[710 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-01-10]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE