BUNU HAYVAN BİLE YAPMAZ!

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta Akliman mevkiinde bulunan kamelyalara kimliği belirsiz kişi veya kişilerce verilen zarar büyük tepki topladı.
BUNU HAYVAN BİLE YAPMAZ!
İlimizin gözde turizm mekanlarından birisi olan Akliman mevkiine bir süre önce konuşlandırılan kamelyalara zarar verildi. Bölgeyi ziyaret edenler tarafından ve sosyal medyada da büyük tepki toplayan bu çirkin saldırı; bir kamu malına zarar vermenin dışında toplumun tamamına verilmiş bir zarar olarak büyük tepki gördü.

Sinop Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü tarafından Akliman mevkiinde yenileme çalışmalarının ardından vatandaşların hizmetine sunulan kamelyaların geçtiğimiz günlerde çekilen görüntüleri oldukça üzücüydü. Sinoplu vatandaşlar ve turistler tarafından sıkça kullanılan kamelyalara verilen zarar görenleri oldukça üzdü. Kamelyaların çeşitli kısımlarına verilen zararlara şahit olan vatandaşlar "Bu çirkin saldırı yapılan çalışmalar ve verilen emek bir yana diğer vatandaşların haklarına yapılan bir gasp" olarak değerlendirdi.

Sinop Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü tarafından Akliman mevkiinin görünümünü tamamen yenilemek adına ve vatandaşların vakitlerini değerlendirebilmeleri adına yapılan çalışmalar sonucunda böyle bir olayın gerçekleşmesinin üzüntü yaratan bir durum olduğunun altını çizen yetkililer, çevrede yaşayan ve böyle bir olaya tanık alan vatandaşların kendileri olaya müdahale etmeden yetkililere haber vermeleri rica ettiler.

Sinop Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü tarafından Akliman mevkiinin görünümünü tamamen yenilemek adına ve vatandaşların vakitlerini değerlendirebilmeleri adına yapılan çalışmalar sonucunda böyle bir olayın gerçekleşmesine üzülen bir diğer isim ise Belediye Başkanı Fatih Bakıcı oldu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Bakıcı; "Montajı tamamlanalı 10 gün bile olmadan kanal boyundaki kamelyalarımız maalesef bu halde. Kamu malı hepimizin ve zarar gören hepimizin ortak malı, lütfen zarar vermeyelim, temiz ve titiz kullanalım" dedi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[344 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-04-12]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İHALE İLANI
E-GAZETE