ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK

Yazdır
Paylaş
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kürşat Arat, istihdam hayatında yaşanan sıkıntılardan dolayı çalışma hayatında milli seferberlik ilan ettiklerini söyledi.
ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun açıkladığı 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' programı kapsamında SGK bürokratlarının katılımı ile Sinop’ta bir basın toplantısı düzenlendi. Sinop İŞ-KUR il binasında gerçekleşen toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kürşat Arat, SGK Başkan Yardımcısı Muhiddin Şahin, Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Baş, Politika ve Strateji Daire Başkanı Meftun Sakallı, SGK İl Müdürü Zafer Ali Ürkmez, İşsizlik Sigortası Daire Başkanı Şaban Karakuş ve İş Kur İl Müdürü Asaf Çalışır katıldı.

Basın toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kürşat Arat; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak başlatmış olduğumuz çalışma hayatında milli seferberlik programı çerçevesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili ve bağlı kuruluşlarından gelen arkadaşlarla birlikte bugün Sinop'tayız. Bir dizi temasta bulunmak üzere buraya geldik. Bu toplantıları söylediğim gibi ilgili ve bağlı ve merkez teşkilatımızdaki arkadaşlarımızla birlikte katılıyoruz. Bugün buraya gelmemizin sebebini kısa açıklayacak olursak; bu başlatılan İstihdam çalışma hayatındaki milli seferberlik kapsamında tüm paydaşlarımızla görüşmeler yapmak, işverenlerin sorunlarını dinlemek, onlara uygulamakta olduğumuz teşvik programları ya da İŞKUR'un aktif iş gücü programları hakkında bilgi vermek ve istihdamı arttırmak konusunda yapabileceklerimizi bu programların ihtiyaçlara göre ayarlayabileceğimiz konusunda temaslarda bulunmak üzere geldik” dedi.

Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğunu hatırlatan Arat; “Genç bir nüfusta sizin istihdam piyasasına giren kişi sayısı her sene artıyor. Bizim yaklaşık yıllık 800 bin kadar kişi 15-64 dediğimiz aktif yaş grubunda istihdam piyasasında iş arayan bir grup içerisine dahil oluyor. Bunlara da iş bulmanız gerekiyor” diye konuştu.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[237 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-02-04]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE