ÇDCUKLAR BAYRAM ETTİ

Yazdır
Paylaş
Sinop'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel günde çocuklar gönüllerince eğlendi. Kutlamalarda öğrenciler bir araya gelerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasını da oluşturdu.
ÇDCUKLAR BAYRAM ETTİ
Kimi en güzel giysilerini giydi, kimi tören kıyafetleriyle geldi. Ama hepsi de çok heyecanlı ve çok coşkuluydu. Sinop’taki 23 Nisan kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Şarkılar söylendi, oyunlar oynandı, yarışmalar düzenlendi. Kutlamalar ilk olarak Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ila başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu  ve İstiklal Marşı okundu. Buradaki törenin ardından kutlamalar Gazi Mustafa Kemal İlkokulu önünde yapılan törenle devam etti. Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Sinop il Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, "23 Nisan 1920’de Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak yeni Türk devletinin temeli atılmıştır. Bugün dünya üzerinde egemenlik ve güç kavramlarına bilgiyi ve teknolojiyi işleyen, üreten ve onu kullananlar yön vermektedir. Bu itibarla geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bilgili, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek girişken yetiştirebilme sorumluluğu hepimizin üzerindedir. Bu milli görevi severek ve başarı ile yerine getireceğinizden eminim. Biliyorum ki bu kutsal görev her türlü takdirin üzerindedir” dedi.

“Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar milletin ve ulusun geleceğidir” diyen Türkkan, “Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk devletinin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi tek temennimizdir. Bu onur ve mutluluğu bizlere yaşatan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu cennet yurdu bizlere emanet eden tüm ecdadımızı, Doğu ve Güneydoğu’da, 15 Temmuz’da, Afrin’de bu ülkenin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, ayrıca gazilerimizi saygıyla anıyoruz. Bu duyguyla tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış, mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum’’ diye konuştu.
Kutlamalar çeşitli yörelere ait halk oyunları gösterileri ile devam etti. Öğrencilerin gösterileri veliler tarafından ilgiyle izlendi. Ardından çok sayıda öğrenci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası koreografisini gerçekleştirdi. Kutlamalara Sinop Valisi Hasan İpek, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcı V. Mithat Öz, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, 72. Sahil Güvenlik Bot Komutanı Yüzbaşı Koray Kemiksiz, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[41 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-04-24]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE