CHP MUHTARLARI UNUTMADI

Yazdır
Paylaş
Sinop merkez muhtarları CHP Sinop Merkez İlçe Başkanlığı’nın organize ettiği programda bir araya geldi.
CHP MUHTARLARI UNUTMADI
Muhtarlar Günü dolayısıyla Sinoplu muhtarlar, CHP Sinop Merkez İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği programda bir araya geldi. Dün öğle saatlerinde bir restaurantta gerçekleştirilen programa CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Erdal Uzun, Sinop İl Başkanı Barış Ayhan ve Merkez İlçe Başkanı Aysun Özsönmez katıldı.

MUHTAR OLARAK GÖREV YAPTIĞINIZ HER GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM
Programın açılışında bir konuşma yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Aysun Özsönmez, muhtarların halk ile devlet arasında köprü oluşturduğunun altını çizerek; “Muhtarlık seçimle gelen en küçük yerel birimdir. Muhtarlarımızın bu anlamda toplumumuzda köprü vazifesi yapmasından dolayı çok önemli yer vardır. Muhtarlar halkın içindeki her bir bireyin şikayetlerini, sorunlarını, dileklerini gerekli mercilere bildirir. Bu anlamda muhtarlarımız çok önemli görev yerine getirirler ve hepiniz çok değerlisiniz. Ben sizlerin muhtar olarak görev yaptığınız her gününüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.

“ORTAK PAYDAMIZ SİNOP”
Özsönmez’in sonrasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Baki Ergül, muhtarların gününü tekrar kutlayarak; “Ben Belediye Başkanı olarak elden gelen imkanlar doğrultusunda tüm muhtarlarımıza yardım ederim. Ortak paydamız Sinop’tur, elimden geleni yaparım. Ancak öncelik merkezimize verilmek kaydıyla” dedi.

4 KÖYÜN MAHALLE OLMASI SİNOP İÇİN AVANTAJ
Sinop’un son zamanlarda gelişip değiştiğini ve Orduköyü, Korucuk Köyü, Bostancılı Köyü ve Osmaniye köylerinin tamamını belediye sınırları içerisine aldıklarını belirten Ergül, bu durumun birkaç faydası olacağına değindi. Ergül, bu faydaları şu şekilde anlattı; “Birincisi yerleriniz, yurtlarınız çok değerlenecek. İkincisi Sinop psikolojik eşiği aşmış olacak. Yani 50 bin nüfusunun üzerine çıkmış olacak. Üçüncüsü biz zaten elimizden geldiği kadar Belediye çalışmalarımızı bu köylere yansıtıyoruz ama bu köylerdeki yaklaşık 10 bin arkadaşımızın da Sinop şehir nüfusuna dahil edilmesi dolayısıyla belediyemizin gelirleri de artacak. Bu da Sinop için bir avantajdır.”

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMASINI ÜMİT ETTİĞİM BİR TABLO
Programda konuşan CHP İl Başkanı Barış Ayhan, önceden de bu tür toplantılarla muhtarlarla bir araya geldiklerini belirterek; “Biz zaten yıllardan beri hep böyle beraberiz, birlikteyiz. Bu bizim gerek sevgili vekilimiz Barış Karadeniz’in İlçe Başkanı olduğu dönemden bu yana getirdiği bir gelenek. Bizim muhtarlarımızla siyasi görüşlerimiz ne olursa olsun bu tür organizasyonlarda her görüşten muhtarımızla sohbet havasında, abi kardeş gibi böyle bir araya geliyoruz. Bu anlamda Türkiye’ye örnek olmasını ümit ettiğim bir manzara burası. Bu vesile ile geçtiğimiz hafta kutladığınız Muhtarlar Günü’nüzü kutluyorum” şeklinde konuştu.

MUHTARLARIMIZ ARKAMIZDA OLDUĞU SÜRECE HERŞEYİ YAPARIZ
Son olarak bir konuşma gerçekleştiren CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Muhtarlarımız arkamızda olduğu sürece Sinop için yapamayacağız hiçbir şey yok” dedi. Karadeniz, Merkez İlçe köy ve mahalle muhtarlarının kendisi için çok büyük önemi olduğunu belirterek, “Ben milletvekili olduysam muhtarlarımızın büyük bir katkısı vardır. Ben hepinizden razıyım, siz de benden razı mısınız” diye sordu.

SİNOP ADINA YOL HARİTASI ÇİZDİK
Sinop adına bir yol haritası çizdiklerini, bu yol haritasını uygulamaya koyduklarını dile getiren Karadeniz, şöyle devam etti: “Amaç Sinop ise, amaç köylerimizin güzelliği ise hedefimiz bu ise başka hiçbir şey düşünmeyiz. Merkez ilçe başkanlığından geldiğimi için Merkez ilçemin sorunlarını çok iyi bilirim. Yapacaklarım için bana destek olmanızı istiyorum. Çünkü sizler arkamızda olduğumuz sürece yapamayacağımız hiçbir şey yok. Bunun muhalefet iktidar ayrımı yok. İstemeyi bilmek gerekiyor. İktidar olup da istemeyi bilmezseniz, Sinop’a bir tane çivi çakılmaz. Muhalefet olup da istemeyi bilirseniz, Sinop’a, köylerimize çok hizmet götürürüz. Onun için hep beraber Sinop’u bir adım daha yukarı çıkarmak için mücadelemize devam edeceğiz. Daha fazla irtibat halinde olacağız.”

MUHTARLARIMIZIN TALEPLERİNİ GÜNDEME GETİRECEĞİM
TBMM’de Sinop’un sorunları ile ilgili yapacağı konuşmasında muhtarların taleplerini gündeme getireceğini belirten Karadeniz, Sinop ve Türkiye’deki muhtarların sorunlarını gündeme getireceğini söyledi. Karadeniz, “Türkiye’nin işsizlik ve terör sorunu ile boğuştuğunu da ifade ederek, Ülkenin tek sorunu başkanlık sistemi değil arkadaş. Yatırıyoruz kalkıyoruz, ülkenin bütün sorunlarını bitirdik, birilerini başkan yapalım diye mücadele ediyoruz. Allah için Türkiye’nin bütünlüğünü koruyalım. Misak-ı Milli sınırlarımız içinde Türkiye’nin topraklarını koruyalım. Doğusunda batısında her yerden Türkiye’ye tehdit var” diyerek sözlerini tamamladı.

MİNİBÜS ÜCRETLERİNDE İNDİRİM MÜJDESİ
Barış Karadeniz, son olarak minibüsçülerden alınan yıllık ücrette belediyenin indirim yaptığının müjdesini vererek; “Bostancılı’da minibüslerimizin okul karşısında indirme ve bindirme sorunu var. Belediye başkanımız bu sorunun çözüleceğinin sözünü verdi. Bir de minibüsçülerimizden alınan 1 yıllık alınan ücret olan 800 TL’yi yarı yarıya indirileceğinin sözünü verdi başkanımız. Bunun için de kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Program toplu şekilde çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[743 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-10-25]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE