CİRİT SİNOP'TA DENENDİ

Yazdır
Paylaş
FNSS ve Roketsan firmalarının geliştirmiş olduğu Kaideye Monteli Cirit Aracı’nın Sinop'taki deneme atışlarının görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde deniz üzerinde belirlenen hedefe atış gerçekleştiren KMC’nin hedefi hatasız bir şekilde vurduğu görülüyor.
CİRİT SİNOP'TA DENENDİ
ROKETSAN ve FNSS işbirliğiyle kara birliklerinin operasyonel kabiliyetlerini artırmak üzere geliştirilen Kaideye Monteli Cirit (KMC) sisteminin testleri başarılı bir şekilde devam ediyor.  Geçtiğimiz aylarda da Sinop’ta deneme atışları yapan Kaideye Monteli Cirit Aracı’nın deneme atışlarının görüntüleri paylaşıldı. Görüntülerde denizdeki hedeflerin başarıyla vurulduğu görülüyor.

360 DERECE VURUŞ KABİLİYETİ
Kaideye Monteli Cirit (KMC), Yüksek Hareket Kabiliyeti, 360° Hareket ve  Vuruş Kabiliyeti ile Araç İçerisinden Kontrol Edilebilen Stabilize Cirit Füze İstasyonu ile Durarak ve Hareket Halinde Atış Yapabilme özelliği, Hedefe Otomatik Yönelme Yeteneği, EOS Entegre Direk (Mast) Sistemi ile Yüksek Keşif, Gözetleme ve Hedef Takibi Yeteneği, STANAG 3733’e uyumlu Otonom Lazer İşaretleme, Dörde Bölünebilir Ekran, Full HD IR, TV ve SWIR Video ile ISR (İstihbarat, Gözetleme ve Keşif) Gündüz /Gece Operasyon Kabiliyeti, Operatör &Komutan Konsolu,  MIL-STD-1760 Uyumluluk, Araç İçi Yedek Mühimmat Depolama ve C-130 Uçağı ile Taşınabilen Taktik Tekerlekli ve Paletli Araç özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[272 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-22]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE