'DAİMA İLERİ YÜRÜYORUZ'

Yazdır
Paylaş
‘Sinop’a ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Şu anda dünyanın 17'inci, Avrupa'nın 6'ıncı büyük ekonomisi konumundayız. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü olan 2023 yılında dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokma hedefini gerçekleştirmek için azimle çalışıyoruz"
'DAİMA İLERİ YÜRÜYORUZ'
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Fuat Oktay, Ak Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü’nün Proje Tanıtım Toplantısı’na katılmak üzere ilimize ziyarette bulundu.

İlimizde ziyaretlerde bulunan Oktay, yaptığı açıklamalarda önceliklerinin milletin gönlünü kazanmak, gönülleri fethetmek olduğunu belirterek; "Bu anlayışla, son 17 yılda ülkemizi her alanda rekorlarla, başarılarla tanıştırdık. Biz her zaman bu millete hak ettiği hizmeti vermenin gayretindeyiz. Bu anlayışla ve kararlılıkla ülkemizin tüm illeriyle, kalkınma yolunda durmadan ilerliyoruz" ifadelerine yer verdi.

"31 MART'TA, HEDEFLERİMİZE İNŞALLAH BİR ADIM DAHA YAKLAŞACAĞIZ"
Oktay, 17 yıllık dönemde, ekonominin hızlı ve istikrarlı bir büyüme performansı ortaya koyduğuna işaret ederek, şu şekilde konuştu; "Kişi başı milli gelirimizi 3 kat artırarak 10 bin doların üzerine çıkardık. 3 kat artması, 10 bin dolara çıkması yetmez, biz 20 bin dolarlar, 25 bin dolarları hedefliyoruz. Şu anda dünyanın 17'inci, Avrupa'nın 6'ıncı büyük ekonomisi konumundayız. 1923'te kurduğumuz Cumhuriyetimizi 100. yıl dönümü olan 2023 yılında dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokma hedefini gerçekleştirmek için azimle çalışıyoruz. Biz milletimizle geldik, milletimizle omuz omuza bu yolda yürümeye devam ediyoruz. Demokrasimize, kalkınmamıza ve ekonomimize, milletimizin desteği ile sahip çıkıyor; yine milletimizin desteği ile daima ileriye yürüyoruz. Sizlerin desteği ile 31 Mart'ta, hedeflerimize inşallah bir adım daha yaklaşacağız"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, temaslarda bulunmak üzere Sinop'a geldi. Dün havayolu ile Sinop’a gelen Oktay, Sinop Valiliği önünde törenle karşılandıktan sonra, basına kapalı gerçekleşen ziyarette Vali Köksal Şakalar'dan kentle ilgili brifing aldı.

Valilik ziyareti sonrası beraberindeki heyetle Tersane bölgesinde esnaf ziyareti gerçekleştirilen Oktay, vatandaşlarla sohbet etti. Oktay'a, ziyaret ettiği bir balıkçıda pişirilmiş mezgit ve barbunya ikram edildi. Balıkların tadına bakan Oktay, çalışanlara hayırlı işler diledi. Kendisine balkonlardan sevgi gösterinde bulunanları selamlayan Oktay, çocuklara da oyuncak dağıttı. Çay bahçelerini de gezen Oktay, buradakilerle sohbet ederek birlikte simit yedi. Fuat Oktay, merkez ziyaretinin ardından Sinop Adalet Sarayını da ziyaret ederek, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, merkez ziyareti sonrası Organize Sanayi Bölgesindeki tekstil fabrikasını da ziyaret eden Oktay, çalışanlara işlerinde kolaylıklar diledi.

Ardından Erfelek ilçesine geçen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Erfelek Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen Halk Buluşması'nda yaptığı konuşmada, rotalarının millet, gayelerinin ise hizmet olduğunu vurguladı.

Oktay, ziyaret ve programlarının ardından Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Ak Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü’nün Proje Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

 
HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[343 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-03-06]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE