DEMOKRAT PARTİ 'DENİZCİ' DEDİ

Yazdır
Paylaş
Demokrat Parti (DP) Sinop İl Kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde Mustafa Denizci tekrar başkan seçildi.
DEMOKRAT PARTİ 'DENİZCİ' DEDİ
Mustafa Denizci tekrar Demokrat Parti Sinop il başkanı seçildi. Kongre  Ulaştırma, Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı, TBMM 18., 19., 20. ve 21. dönem Sinop milletvekili Yaşar Topçu’nun Divan Başkanlığı'nda Aşıklar Düğün Salonu’nda  yapıldı. Kongrede 139 delegeden 24 kişi oy kullandı. Tekrar başkanlığa seçilen Mustafa Denizci’nin listesinde Aydın Öz, Hamza Tepe, Osman Turan Alay, Ceyhun Akça, Bilal İncekara, Resul Özel, Hüseyin Avcı, İbrahim Çelebi, Murat Ünal, Oktay Başkan, Barbaros Tuzcu, Emin Tahmaz, Celal Şenoğlu, Ece Denizci yer aldı.

DEMOKRAT PARTİ ARANAN BİR PARTİ HALİE GELDİ

Kongrenin Divan Başkanlığı’nı yapan Ulaştırma, Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Yaşar Topçu, partinin kuruluşundan bu yana geldiği son noktayı değerlendirdi. Vatandaşlardan partinin ayağa kaldırılması konusunda telefonlar aldığını belirten Topçu; “İnanınki Demokrat Parti’nin Türkiye’deki aranma düzeyi çok yüksek. Demokrat Parti aranıyor. Bu arayışın var olduğunu bilmeniz lazım. Önümüzdeki aylarda partimizin kongresi var. Bu kongrede bu ortaya çıkacak. Eğer parti bu arayış içerisinde bizim düşündüğümüz gibi bir yönetime kavuşursa parti ayağa kalkacaktır. O zaman bu salon bize küçük gelecektir. O zaman Sinop’tan vekiller çıkaracağız, belediye başkanı çıkaracağız eski halimize döneceğiz. Bu umudunuzu kaybetmeyin” dedi.

“PARLAMENTER SİTEMİN HER DAİM SAVUNUCUSUYUZ”

DP Sinop İl Başkanı Mustafa Denizci ise konuşmasında; “Kurulduğu günden bu yana partimiz Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş medeniyetler seviyesini hedeflemiş, laik hukukun üstünlüğünü ilke edinmiş bir misyonun temsilcisi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş felsefesi olan cumhuriyet ve parlamenter sitemin her daim savunucusu olmuştur” dedi.

Partiye destek çağrısı yapan Denizci; “Sizlerden partimize varlığınızla güç vermenizi istiyorum. Demokrasimize hizmet edebilmek için, cumhuriyetimizin değerleri için partimizin bu inançla filizlenebilmesi, tekrar koca bir ağaç olabilmesi ancak bu şekilde gerçekleşebilir. Bir ağac aldığı bütün yaralara rağmen büyümeye devam eder. Işığa doğru büyür. Bizler ışığı Atatürk ilke ve inkılapları, hukukun üstünlüğü, cumhuriyet değerleridir. Bu değerlerle büyüyen bir parti olmalıyız” diye konuştu.

DP Sinop İl Başkanı Mustafa Denizci kongrenin ardından tebrikleri kabul etti.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[960 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-01-23]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE