DENETİMLİ SERBESTLİK PROJESİ DEVAM EDİYOR

Yazdır
Paylaş
Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı protokol sonrası, denetimli serbestlik altındaki hükümlüler, Sinop’taki okullarda boya, tadilat ve temizlik çalışmalarına başladı.
DENETİMLİ SERBESTLİK PROJESİ DEVAM EDİYOR
Sinop’taki denetimli serbestlikten faydalanan 15 hükümlü, Atatürk İlkokulu'nun bahçe bakımı, boya, sızıntı yapan su tesisatının onarılması ve temizlik ihtiyaçlarını gidermek için gönüllü olarak çalışmalara başladı. Çalışmaların ilk gününde Sinop Cumhuriyet Başsavcılığınca, denetimli serbestlik görevlileri ile birlikte cezasını kamu yararına çalışarak çeken yükümlüler, çalıştıkları yerde ziyaret edildi.

Hükümlüler, cezalarını bu şekilde infaz etmekten çok memnun olduklarını, ailelerinden ve günlük yaşamlarından ayrı kalmadıklarını, aynı zamanda da topluma yararlı bir iş yaptıklarını ifade ettiler.

Projenin önemine dikkat çeken Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz ise yaptığı açıklamada, “Adalet Bakanlığının yürüttüğü bu proje kapsamında şu anda tüm ülkemizde yarıyıl tatilinde, ihtiyaç duyulan okullarda, aynı şekilde temizlik, boya, bakım ve onarım işleri, hükümlüler tarafından yerine getirilmektedir. Burada kamu yararı söz konusudur, kaldı ki salıverilen hükümlüler toplumdan koparılmadan, aileleri ve yakın çevresi ile ilişkileri kesilmeden cezalarının infazını sağlıyoruz. Son derece çağdaş bir ceza infaz yöntemi olmakla birlikte salıverilen hükümlülerin kendi üretkenliklerini ortaya çıkartıyoruz. Bu sayede hem kamu hizmeti görülmüş oluyor hem de hükümlü, toplumdan ve ailesinden uzak kalmadan toplumsal dışlanmayı daha az yaşayarak cezasını çekmiş oluyor” dedi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[2 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-01-24]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE