DEPREMZEDELERE SİNOP'TAN YARDIM

Yazdır
Paylaş
Sinop Valiliğince, Elazığ ve Malatya için başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemeler, deprem bölgesine gönderildi.
DEPREMZEDELERE SİNOP'TAN YARDIM
Sinop Valiliği koordinesinde, Sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar tarafından bağışlanan iki tır dolusu ihtiyaç malzemesi, depremzedelere ulaştırılmak üzere Elazığ ve Malatya’ya uğurlandı. Vali Köksal Şakalar, yardımların gönderilmesi dolayısıyla Valilik önünde düzenlenen programda, bir daha böyle acılar yaşanmaması temennisinde bulundu.

Vali Şakalar, “Bilindiği gibi  24 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Elazığ olan  6.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin hemen sonrasında Devletimiz bütün imkanlarıyla deprem zedelerimizin yanında oldu. İç İşleri Bakanımız, Sağlık Bakanımız ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız orada bulundular. Afet zedelerimizin her türlü sıkıntılarıyla ilgilendiler. Sayın Cumhurbaşkanımız ve diğer Bakanlarımız ziyaretlerde bulundular. Bizim Devletimiz büyük bir Devlet, her türlü imkanları var. Afet zedelere, her türlü imkanı seferber ettiler. İlk etapta barınmaları için çadırları kuruldu. Yiyecek ve içecek ihtiyaçları giderildi. Burada de Sinoplu vatandaşlarımız, Sivil Toplum Örgütlerimiz, Kamu Kurumlarımız, Belediyelerimiz, Kaymakamlıklarımız ve Valiliğimiz olmak üzere bizim de çorbada tuzumuz bulunsun diye hep birlikte bir gayret gösterelim dedik. Şuan itibari ile temel gıda maddelerinden oluşan 1925 adet kolimizi hazırladık. İki tır ile Elazığ İlimizdeki AFAD emrine Elazığ ve Malatya Valiliğimizin emrine gönderiyoruz. Bu yardıma emeği geçen tüm vatandaşlarımızı, Sivil Toplum Örgütlerimizi, Kamu Kurumlarımız, Belediyelerimiz ve Kaymakamlıklarımızda çalışan  memur ve amirlerimizi tebrik ediyorum. Bu vesileyle tekrar depremde hayatını kaybeden Allah’tan rahmet dilerken, geride kalan afet zedelerimizin de  bir an önce sıcak yuvalarına, evlerine kavuşmalarını temenni ediyorum. Devletimiz her türlü imkanlarıyla afet zedelerimizin yanlarında.  Allah bir daha bu millete bu devlete buna benzer acılar göstermesin.” Diye konuştu.

Törenin ardından gıda malzemelerinin bulunduğu iki tır, İl Müftüsü Hayri Çelik'in duasının ardından, deprem bölgesine hareket etti.

Sinop Valilik binası önünde gerçekleştirilen uğurlamaya; Vali Köksal Şakalar, Vali Yardımcısı Murat Girgin, Kamu ve kurum müdürleri ve valilik personeli katıldı.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[537 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-02-14]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE