DERVİŞ USTA KUPASI YELKEN YARIŞLARI

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta ‘Derviş Usta Kupası’ Yelken Yarışları limaniçi mevkiinde gerçekleştirildi.
DERVİŞ USTA KUPASI YELKEN YARIŞLARI
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün faaliyet programı içerisinde yer alan, Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü’nün organizesinde, ilimizin tek yelkenli tekne yapım ustası rahmetli Remzi Etyemez’in anısına düzenlenen “Derviş Usta Kupası” yarışları 30-31 Temmuz tarihleri arasında Sinop Liman İçi Mevkii’nde gerçekleştirildi.

Derviş Usta Kupası yelken yarışlarının startı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce verildi. Samsun ve Sinop illerindeki 3 kulüpten 22 Optimist, 6 Lazer toplam 28 sporcunun katıldığı Yelken yarışları çekişmeli anlara sahne oldu. 2 gün süren yarışlarda genç sporcular yelkenleriyle büyük bir mücadele örneği sergilediler.

VALİ CİRİT DERECEYE GİREN SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü ve Yelken Okulu’nun bahçesinde organize edilen ödül töreni programında açılış konuşması Kulüp Başkanı Oğuz Özcü tarafından yapıldı.

Açılış konuşmasının ardından “Derviş Usta Kupası” yarışlarında dereceye giren sporculara ödülleri, SG. Yzb. Onur Emir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Vali yardımcısı Hüseyin Sayın ve Sinop Valisi Kemal Cirit tarafından takdim edildi.

SPORCUNUN YANINDAYIZ
Vali Cirit, ödül töreninde yaptığı konuşmasında; “Tüm sporculara ve dereceye girenleri tebrik ediyorum. Sporcularımızın her zaman yanındayız. Bundan sonrada ulusal ve uluslararası yarışmalarda sizlerden daha büyük başarılar bekliyorum” dedi. Cirit, deniz kültürü yüksek bir kentte görev almak ve hizmet üretmekten büyük mutluluk duyacağını belirterek Sinop'a katkı sunacak her alanda bulunacaklarını belirtti.

İlimizin tek yelkenli tekne yapım ustası rahmetli Remzi Etyemez’in oğlu Vural Etyemez’e günün anısına Vali Kemal Cirit tarafından plaket ve Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü’nün flaması takdim edildi.

TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ MÜJDESİ
“Sinoptimist Kamp haftaları” Projesiyle Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü’ne 10 adet antrenman teknesi alınmasına destek verenlere plaket ve flama takdimi yapılmasının ardından Kulüp Başkanı Oğuz Özcü, İstanbul Sapanca’da yapılan yelken yarışlarında 2 Çifte ve 4 Çifte kızlarda Sinop Karadeniz Yelken İhtisas Kulübü takımının Türkiye birincisi olduğu müjdesini de verdi.

Program toplu olarak fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[267 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-01]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE