DIŞ CEPHE İHALESİ HAZIR

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta yapımı devam eden Sakarya Caddesi Yayalaştırma Projesi kapsamında Dış Cephe Düzenleme çalışmaları için ihale hazırlıklarının tamamlanıp ihale sürecinin başlatıldığı belirtildi.
DIŞ CEPHE İHALESİ HAZIR
Sinop’un en önemli caddesi olan Sakarya Caddesi’nde devam eden Yayalaştırma Projesi çalışmalarında sıra dış cephe düzenlemelerine geldi. Çalışmaları kapsamında Dış Cephe Düzenleme işlerinin gerçekleştirilebilmesi için ihale sürecinin başlatıldığı öğrenildi.

Sinop Belediyesi’nden yapılan açıklamada İlimiz Merkez Sakarya Caddesi’nde bulunan binalarda yapılacak ‘Sakarya Caddesi Dış cephe Düzenleme’ işi kapsamında gerekli imalatların yapılabilmesi için ihale hazırlıkları tamamlandığı ve ihaleye çıkılabilmesi için Belediye Meclisince 07.02.2017 tarih ve 37 sayılı karar alındığı belirtildi.

30 NİSAN’A KADAR SÜRE VAR!
Açıklamada, alınan bu Meclis kararına istinaden yapılacak proje ve ihale kapsamında binalara ısı veya su yalıtımın sağlayacak herhangi bir dış cephe mantolama işi yapılmayacağı için (Sakarya Caddesi güzergahının Alaaddin Camii tarafında yer alan binalar öncelikli olmak koşuluyla) dış cephe mantolama yaptırmak isteyen bina sahiplerinin 30.04.2017 tarihine kadar tüm imalatlarını tamamlatması ve belirlenecek beyaz tonuna boyanarak diğer cephe imalatlarına hazır hale getirilmesi gerekmekte olduğu kaydedildi. Verilen bilgide ayrıca; “İhale kapsamında yapılacak olan imalatlar tamamlandıktan sonra; iş kapsamında yapılmayan, cadde üzerinde bulunan banka ve katlarda bulunan ofis tabelalarına dair Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden teknik bilgi alınması gerekmektedir” denildi.

SAKARYA CADDESİ NDE SONA YAKLAŞILIYOR

Öte yandan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sakarya Caddesi üzerinde devam eden düzenleme çalışmalarında sona yaklaşıldığını söyledi. Sinop'ta Sakarya Caddesi'nin altyapı çalışmalarının tamamlandığını vurgulayan Belediye Başkanı Ergül, Cadde Projesi'nin en geç 15 Haziran tarihine kadar tamamlanması gerektiğini ifade etti. Başkan Ergül, şöyle konuştu: "Taban çalışmalarını yaparken binaların cephe giydirme işlemlerini de tamamlamak istiyoruz. Bu kapsamda caddenin bir kısmı için belediye imkanlarıyla 600 bin liralık proje ihalesi yaptık. Bu proje hayata geçirildiğinde görüntü kirliliği de ortadan kalkmış olacak. Bizim ilgili firma ile anlaşmamız ağustos ayında bitiyor. Bu caddenin en geç 15 Haziran'da tamamlanması yönünde anlaşma yaptık. Sinopluların kentine sahip çıkması, işleri takip etmesi beni mutlu ediyor. Şu anda ne parada ne malzemede problemimiz var. Hava şartlan olumlu giderse çalışmalar daha erken tamamlanabilir."

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[342 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-03-06]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE