Dünya sineması Sinop’ta

Yazdır
Paylaş
Sinop bu yaz dünya sinemasından film gösterimleri, söyleşi ve film atölyesine yer veren Uluslararası Sinopale Film Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Dünya sinemasından seçkin örneklerin yer aldığı Uluslararası Sinopale Film Festivali, 21-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında Hal Sinop Buluşma Merkezi’nde düzenlenecek.
Dünya sineması Sinop’ta
Sinop’ta bir ilke imza atan Uluslararası Sinopale Film Festivali, çağdaş sinema sanatının seçkin örneklerini Sinop halkıyla buluşturuyor. 21-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında Hal Sinop Buluşma Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Sinopale Film Festivali’nde Türkiye, Almanya, Fransa, Kosova ve Arjantin sinemasından kısa ve uzun metrajlı çarpıcı filmlere yer verilecek. Festivalde yönetmen Samuel Collardey’in Like a Lion (Aslan Parçası), Maggie Perren’in Die Farbe des Ozeans (Okyanusun Rengi), Yusuf Emre Yalçın’ın Tarzan Kemal Bir Kentli Hikayesi, François Pirot’nun Mobil Home (Mobil Ev), Mitra Farahani’nin Fifi Hurle De Joie (Fifi Mutluluktan Uçuyor), Yılmaz Vurucu’nun İçimdeki Deniz, Ali Taylan’ın Carapachay, Fabienne Godet’nin Une Place Sur La Terre (Yeryüzünde Bir Yer), Edward Berger’in Jack filmi gösterime sunuluyor. Festivalde Ars Electronica seçkisi kısa filmlerden Coda/Ölen Birine Azrail’in Doğumundan Ölümüne Hayatını Anlatması, Melis Balcı ve Ege Okal’ın Merkür, Le Gouffre/Köprü, Whose Flag is it/Bu Kimin Bayrağı, La Fenetre/Hastane, Isolated/Zombi ve Clement Trehin-Lalanne’ın Aissa filmleri de gösterimlerde yer alıyor. Festivalde ayrıca beş gün boyunca Yusuf Emre Yalçın’la film atölyesi ve Buenos Aires Türk Filmleri Festival Direktörü Ali Taylan’la söyleşi düzenleniyor.

Uluslararası Sinopale Film Festivali’nin destekçileri arasında Hal Sinop Buluşma Merkezi, Avrupa Kültür Derneği, Sinop Sürdürülebilir Kalkınma Derneği, Sinopale, Doku Fest, Europa Integration Ausseres, Goethe Institut, Ars Electronica, Sinop Belediyesi, Avusturya Kültür Ofisi ve Institut Français ifcinema bulunuyor.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[972 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-18]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE