EĞİLİM YOKLAMASI ÖN SEÇİM OLARAK NİTELENDİRİLEMEZ

Yazdır
Paylaş
Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, 20 Kasım’da Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulundan çıkan karar ile ilimizde 2 Aralık’ta yapılacak olan tüm üyelerin oy kullanacağı eğilim yoklamasında isminin olacağını belirtti.
EĞİLİM YOKLAMASI ÖN SEÇİM OLARAK NİTELENDİRİLEMEZ
SÖZÜMÜN YİNE ARKASINDAYIM!
Gündem ile ilgili açıklamalarda bulunan Ergül; “19 Ekim’de Partimden tekrar aday olmak için başvuruda bulundum. Açıklamalarımda şayet partimizde ön seçim olursa ben yokum demiştim ve yine sözümün arkasındayım. Bazı arkadaşlarım partimizin eğilim yoklaması kararını farklılaştırarak Sinop’ta ön seçim var diye telaffuz etmelerine anlam veremiyorum.

EĞİLİM YOKLAMASI ÖN SEÇİM OLARAK NİTELENDİRİLEMEZ
Partimizin kendi iç unsurları ile gerçekleştireceği ve sonucunda parti meclisimizin kararına sunulacak bir eğilim yoklaması olacak. Buradan çıkacak sonuç Parti meclisimizin aday belirlemedeki birçok kriterinden bir tanesi olacak. Oysaki ön seçim hâkim huzurunda ve sandıktan çıkan kişinin aday olarak açıklandığı bir sistemdir. Partimizin belirlemiş olduğu eğilim yoklaması ön seçim olarak nitelendirilemez. Bu açıdan sözümün tekrar arkasındayım.

EĞER ÖN SEÇİM KARARI OLSAYDI…
Eğer partim ön seçim kararı almış olsaydı, 10 yıllık bir belediye başkanı olarak çekilecektim. Lakin partimizin tüm üyelerinin oy kullanarak bir anket niteliğinde, partililerimizin düşüncelerini yansıtacak eğilim yoklamasına varım. Partililerim ve Sinoplular için devam ediyorum. Şimdiden partimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[682 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-11-23]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE