EĞİTİM ÖĞRETİME 'KARNE' MOLASI

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta ilk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler dün karne alarak yarıyıl tatiline girdi. 15 gün sürecek sömestr tatili 4 Şubat'ta sona erecek.
EĞİTİM ÖĞRETİME 'KARNE' MOLASI

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi dün sona erdi. Türkiye genelinde İlk ve orta dereceli okullarda okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci karne sevinci yaşadı. Sinop il ve ilçelerinde de okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan 35  bin 388 öğrenci ile 2 bin 517 öğretmen, 15 gün sürecek olan tatil öncesinde dün son kez okula geldi. Sabahın erken saatlerinden itibaren okullara koşan öğrenciler, karne almak için birbirleri ile kıyasıya yarıştı. Öğrenciler yoğun bir tempo içerisinde geçen yarı yılın notlarını karnelerinde gördü.  Öğrenciler karnelerini öğretmenlerinin elinden aldı. Sınıf öğretmenleri karneleri dağıtırken öğrencilere tatillerini sağlıklı bir şekilde planlamalarını ve değerlendirmelerini tavsiye etti. Öğrencilerin bu mutluluğuna veliler de ortak oldu.  

 

 

Sinop Valisi Köksal Şakalar da Atatürk İlkokulunda gerçekleştirilen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Karne Dağıtım Töreni'ne katılarak öğrencileri bu mutlu gününde yalnız bırakmadı. Törende Vali Şakalar, beraberindekilerle öğrencilere karnelerini vererek iyi tatiller diledi.

Şakalar, öğretmenlere de çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız ise, “Güçlü yarınlar sloganıyla ´bismillah´ diyerek tüm kamuoyuna sunulan 2023 Eğitim Vizyon belgemizle başta maarif camiamız olmak üzere velilerimiz, öğrencilerimiz ve tüm paydaşlarımızın geleceğe dair umutlarının arttığını müşahede ediyoruz. Aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın bugüne ve yarına dair dünyanın farklı coğrafyalarındaki çocuklarla rekabet edebilecek donanıma sahip ama mutlaka bizi biz yapan değerlerimizle de mücehhez olmaları noktasında var gücümüzle çalışacağımızdan kuşku yoktur” dedi.

Konuşmasında öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Yıldız, “Ders başarısını elde etmenin yanında yaşam başarısına da ulaşma noktasında öğretmenlerimizin de fedakârane desteğini her an yanınızda hissederek verdiğiniz çaba takdire şayan. Şimdi biraz mola Ruhumuzu ve bedenimizi II. döneme hazırlama adına dinlendirip, akranlarımızla bolca oyunlar oynayıp, uygun gördüğümüz zamanlarda da kitap okuyalım.Bu duygu ve düşüncelerle başta öğretmenlerimiz olmak üzere yöneticilerimiz, çalışanlarımız, velilerimiz ve paydaşlarımıza emekleri için teşekkür eder, hayırlı huzurlu ve sağlıklı bir tatil dilerim” ifadelerine yer verdi.

Atatürk İlkokulu Müdürü Cevat Okutan da, “Okulumuz il genelinde yapılan sosyal ve kültürel faaliyetlerde başarıdan başarıya koştuğu gibi, akademik anlamda da okulumuzun başarı çıtası oldukça yüksektir. 2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci  kanaat dönemini sağlıklı ve başarılı bir şekilde geride bırakmış bulunuyoruz. Geleceğimizin teminatı olan tüm öğrencilerime aileleri ile birlikte geçirecekleri güzel ve verimli bir tatil diliyorum. Tatil süresince bol bol kitap okuyarak beyin cim lastiği yapmalarını öneririm. Kutsal ve ulvi mesleğin değerli bireyleri, emek sarf ederek, fedakarca, tüm olumsuzluklara rağmen sabır göstererek geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizi yetiştirme gayreti içinde olan öğretmenlerimize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 4 Şubat Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek.

Sinop Merkez Atatürk İlkokulunda  düzenlenen karne dağıtım programına Sinop Valisi Köksal Şakalar’ın yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Adem Çilek, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Sinop Defterdarı Naci Günaydın,  İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile  Atatürk İlkokulu Müdürü  Cevat Okutan, Öğretmenler ve veliler katıldı.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-01-19]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE