“Eğitimde İyi Örnekler Projesi’’

Yazdır
Paylaş
Taşmanlı Dizdaroğlu Şehit Erol Keçeci İlkokulunda eğitim gören öğrencilerin faydalanması için okul bahçesinde yetiştirilen ağaçlardan masa, sandalye ve spor materyalleri yapıldı.
“Eğitimde İyi Örnekler Projesi’’
Sinop’ta “Eğitimde İyi Örnekler Projesi’’ kapsamında Taşmanlı Dizdaroğlu Şehit Erol Keçeci İlkokulunda öğrenciler için okul bahçesinde yetiştirilen ağaçlardan masa, sandalye ve spor materyalleri yapıldı. Okul personelinin kendi imkanlarıyla hayata geçirdiği bu örnek proje büyük takdir topladı. Okulda ayrıca öğrenciler için ‘Ödül ve Sosyal Market’ te oluşturuldu.  Öğrenciler sergiledikleri olumlu davranış sonrasında bu markete uğrayıp istedikleri bir şeyi alabiliyor. Marketten öğrencilerin yanı sıra köy halkı da faydalanabiliyor.

Sinop Valisi Hasan İpek ve eşi Gülten İpek, dün okulu ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan’dan bilgi aldı. Vali Hasan İpek, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bugün köy okullarımızı gezdik. Köy okullarımızdan Taşmanlı Dizdaroğlu Köyü İlkokulumuzda gerçekten örnek bir çalışma yapıldığını gördük. Yine okulda yetiştirilen ağaçlardan elde edilen kerestelerle güzel bir okuma evi, masalar sandalyeler, resim için uygun materyaller ve spor için uygun materyallerin yapıldığı çok güzel bir çalışma yapmışlar. Okul müdürü arkadaşımızı bu anlamda ve bu konudaki çalışmalarından dolayı burada çalışan tüm öğretmenleri tebrik ediyorum” dedi.

Sinop’un eğitim-öğretimde çok ciddi bir mesafe aldığını dile getiren Vali İpek, “Geçen yıl Mart ayında Sinop’ta köyler ilçeler dahil tüm okullarımızda tekli öğretime geçtik. Biz de ikili öğretim yapan okul bir yıldan beri yok, bu anlamda Sinop’taki eğitim-öğretim kalitesi ve eğitim öğretimle ilgili yapılan işlerden dolayı gurur duyuyoruz. Gerçekten örnek bir köy okulu olmuş. Hem yaptıkları çalışmalardan hem de öğrencilerin mutluluklarından çok güzel anlaşılıyor. Kendilerini tebrik ediyorum. Ayrıca Cumhurbaşkanımız ve Emine Erdoğan’ın teşvikleriyle başlatılan okuma-yazma seferberliğinin yeniden hayata geçirilmesiyle ilgili konuda şu anda Sinop’ta 123 öğrenci devam ediyor, 90’lı yaşlarında bir hanımefendimiz okuma-yazma gidiyor ve çok da mutlu bir görüntüsü var. Sinop Türkiye’nin en mutlu ili, insanlarımızla öğrencilerimizle eğitim kadromuzla hep beraber mutluyuz. Bu mutlu ilde yaşamak herkese nasip olmaz, Sinop’ta yaşayanlar gerçekten şanslı insanlar" diye konuştu.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[491 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-05-03]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE