EKMEK KAPILARI YANIP KÜL OLDU

Yazdır
Paylaş
Gerze’de 1956 yılında yaşanan büyük yangın felaketinden sonra ilçede en büyük yangınlardan bir tanesi yaşandı. Dün ilçe merkezinde bulunan balıkçı barınağının birinde çıkan yangın diğer bölümlere de sıçrayınca 16 adet balıkçı barınağı yanıp kül oldu.
EKMEK KAPILARI YANIP KÜL OLDU
Sinop’un Gerze ilçesinde Balıkçı Barınağı’nda meydana gelen yangın tüm barınağı yakıp kül etti. Elektrik kontağından çıktığı tahmine edilen yangında can kaybı yaşanmazken balıkçıların bütün malzemeleri ve barınak yok oldu.

Gerze ilçesinde Lodos Limanı mevkiinde bulunan Balıkçı Barınakları’nın bir tanesinde oluşan elektrik kontak arızasından dolayı çıkan yangın, balıkçıların ağ, tüp ve mazotlarıyla da birleşince olağanüstü bir hal aldı. Üzücü yangında can kaybı yaşanmaması tek teselli oldu.

ZARAR 2.000.000 TL CİVARINDA
Toplamda 16 adet Balıkçı Barınağı’nın yanıp kül olduğu yangında mal kaybının toplam değeri 2.000.000 TL civarında olurken, Gerzeliler el birliğiyle yangını söndürmek için uğraş verdi. Başkan Belovacıklı da olay yerinde durumu yakinen incelerken, balıkçıların oldukça üzgün olduğu ve ağlayarak sinir krizi geçirdiği gözlendi.

TÜM BALIKÇILARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN
Başkan Belovacıklı çıkan yangınla alakalı yaptığı açıklamada; “İlçemizin en büyük ikinci faciasını yaşıyoruz. Balıkçı Barınağı’nda elektrik kontağından çıkan yangın sonucu maalesef 16 adet barınak kül oldu. İtfaiye ekiplerimize destek olarak Sinop Belediyesi de destek gönderirken yangının şiddeti maalesef artarak devam etti. Barınakların içerisinde bulunan ağ, mazot ve boyalar yangının şiddetini arttırdığı için söndürmek de maalesef uzun sürdü. Gerçekten çok üzgünüz. Tek tesellimiz ilçemizde Lodos rüzgarlarının yaşanmamasıydı. Durum çok daha tehlikeli olurdu. Yaralı ve can kaybının olmaması da bizleri mutlu eden diğer havadis. Mal kaybının fazla olduğu bu yangın için mağduriyeti önlemek adına çalışmalar yürüteceğiz. Tüm balıkçılarımıza geçmiş olsun” dedi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[291 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-02-06]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE