ERFELEK MESLEK YÜKSEKOKULUNUN TEMELİ ATILDI

Yazdır
Paylaş
Sinop Üniversitesi’ne bağlı olarak Erfelek ilçesinde kurulacak “Mustafa Can Meslek Yüksekokulu”, Erfelek Meslek Yüksekokulu Yaptırma Geliştirme ve Eğitim Derneği öncülüğünde yapılan temel atma töreni ile Sinop Üniversitesi Rektörlüğü’ne tahsis edilen ve Milli Emlak’a ait 8 dönümlük arazide gerçekleşti.
ERFELEK MESLEK YÜKSEKOKULUNUN TEMELİ ATILDI
Törende; Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Sinop AK Parti Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop CHP Milletvekili Barış Karadeniz, Erfelek Belediye Başkanı Mehmet Uzun ve hayırsever iş adamı Mustafa Can konuşma yaptı. Meslek Yüksekokulu’nun inşasını üstlenen Mustafa Can yaptığı konuşmada; “Bu okulu yaptırmak bize nasip oldu. Vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın ise; “Erfelek ilçemizde açılacak olan Erfelek Meslek Yüksekokulu’nun, ilçenin sosyo-kültürel yapısına ve ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağına eminim. Gayreti ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu şirin ilçemizde, Meslek Yüksekokulu açılması fikrine katkı sağlayan, bu düşüncenin bu aşamaya getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sizlere de bu törene katılımlarınız için şahsım ve kurumum adına şükranlarımı sunuyor, saygılarımı arz ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından dualar eşliğinde temel atma töreni gerçekleşti.

Temel atma törenine; Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Sinop AK Parti Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sinop CHP Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Erfelek Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, Erfelek Belediye Başkanı Mehmet Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kamil Demirci ve Prof. Dr. Cem Cüneyt Ersanlı ile Meslek Yüksekokulu’na adını veren Mustafa Can ve Erfelek halkı katıldı.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[231 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-05-24]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE