ERTELENEN BORÇLARI UNUTMAYIN

Yazdır
Paylaş
Sosyal Güvenlik Kurumunu (SGK) Sinop İl Müdürü Zafer Ali Ürkmez, işverenlere işçilik maliyetinin azaltılması amacıyla yapılan sigorta primleri ertelemelerin zamanında ödenmesi uyarısında bulundu.
ERTELENEN BORÇLARI UNUTMAYIN
SGK Sinop İl Müdürü Zafer Ali Ürkmez,  yaptığı yazılı açıklamada, ertelenen sigorta primlerinin ay sonuna kadar ödenmesi gerektiğini söyledi. Ürkmez, “2016 yılında asgari ücretin 1.273,50.-TL den 1.647,00.-TL ye artması nedeniyle işverenler üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirildiğini ve 2017 yılında da devam ettirildiğini belirterek, “Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak - Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmiştir” dedi.

Ertelenen sigorta primlerinin ilkinin ödeme suresinin geldiğini hatırlatan Ürkmez, “ Bu nedenle 2016 yılı Aralık ayına ait ertelenen sigorta primlerinin 2017 yılı Ekim ayinin sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca 2017 yılı ocak ayına ait sigorta primlerinin 2017 Kasım ayı sonuna ve 2017 Şubat ayına ait ertelenen sigorta primlerinin ise 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve suresinde ödemesine bağlıdır. Suresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin halıhazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlarının taksitlerinin de ödenmesi suresi gelmiştir. Ertelediğimiz sigorta primlerinizi zamanında ödenmesi unutulmamalıdır” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[342 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-10-13]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE