ESNAF ODASINA 'GÜNDOĞDU'

Yazdır
Paylaş
Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi dün gerçekleştirildi. Seçimler sonucunda 837 üyenin oyunu alan Haydar Gündoğdu yeniden başkanlığa seçildi. Karşısındaki diğer aday Yılmaz Öz ise 262 oyda kaldı.
ESNAF ODASINA 'GÜNDOĞDU'
Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın başkanlık seçimi dün Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Salonu’nda yapıldı. Genel kurula AK Parti Milletvekili Nazım Maviş, CHP Milletvekili Barış Karadeniz, AK Parti İl Başkanı Ali Çöpcü, CHP İl Başkanı Barış Ayhan, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Özçelik ve çok sayıda esnaf katıldı. İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başlayan seçim töreni Esnaf ve Sanatkarlar Odasının daha önceki yıllarda yapılan faaliyet raporunun okunması ile devam etti. Tahmini bütçenin okunmasından sonra, dilek ve temennilerde Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Yılmaz Öz ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası mevcut Başkanı ve adayı Haydar Gündoğdu açıklamalarda bulundu. Adayların açıklamalarından sonra Esnaflar sandıklara yöneldi. Resmi olmayan sonuçlara göre genel kurulda 1105 oy kullanıldı. Kullanılan oyların 837’sini alan mevcut başkan Haydar Gündoğdu yeniden başkanlığa seçildi. Yılmaz Öz ise 262 oyda kaldı. 6 oy da geçersiz sayıldı.

GÜNDOĞDU’YU İLK TEBRİK EDEN YILMAZ ÖZ OLDU
Yapılan oylamanın ardından başkanlığa tekrar seçilen Haydar Gündoğdu’yu ilk tebrik  eden isim rakibi Yılmaz Öz oldu. İki aday birlikte sahneye gelerek birer teşekkür konuşması yaptılar.

Seçim  maratonunda yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Yılmaz Öz, “ Oda seçimleri için bayağı bir emek verdik. Fakat arkadaşımız kazandı. Kendilerini tebrik ediyorum.  Bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum. Oy veren, vermeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BUNDAN SONRA EMANETÇİ DEĞİLİZ

Seçimin kazanının  Sinop Esnaf ve Sanatkarlar Odası olduğunu  belirten Haydar Gündoğdu ise, “Bizim için bu seçim çok önemliydi. Biz rahmetli Ali Fevzi Tütüncü’den bu bayrağı devralmıştık . Bundan sonra emanetçi değiliz. Seçim bir gün, daha sonrası geçim. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gündoğdu, “Göreve geldiğimizden bu yana siz kıymetli esnaf sanatkârlarımıza hizmet için var gücümüzle çalıştık. Amacımız esnafımıza hızlı, kaliteli, güler yüzlü hizmet sunabilmektir. Sorunları karşılıklı güvene dayalı, samimi, iyi niyetli bir şekilde çözmeye çalışıyor ve bu aşamada da resmi kurum ve kuruluşlarla yakın işbirliği içinde oluyoruz. Devlet ile esnafımız arasında köprü durumundayız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[316 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-01-15]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İHALE İLANI
İHALE İLANI
İHALE İLANI
E-GAZETE