GEMİ PERSONELİ YOLCUDAN FAZLA

Yazdır
Paylaş
Sinop'a sezonun ilk kruvaziyeri Bahamalar bayraklı "Island Sky", hafta sonunda 66 yolcu getirdi. Geminin personel sayısının 69 ile yolcu sayısından fazla olması dikkat çekti. Yolcuların bir kısmı kent merkezini gezdi, bazıları ise gemiden Sinop'u seyretmeyi tercih etti.
GEMİ PERSONELİ YOLCUDAN FAZLA
Özellikle Rusya ve Ukrayna’da yaşanan politik krizin 2014 yılında Karadeniz’in Türk kıyılarına daha fazla kruvaziyer gelmesine olanak sağlamış, Sinop Limanı’nın ulusal ya da uluslararası arenada doğrudan organize ettiği bir tanıtım çalışması olmamasına rağmen özellikle o yılda 30 gemi ağırlaması, Sinop Limanı’nın Karadeniz’de en uygun kruvaziyer limanlarından biri olması açısından önemli kılmıştı. Karadeniz’deki diğer limanlara (Köstence, Yalta, Soçi vb.) konumu itibari ile neredeyse eşit uzaklıkta olan Sinop Limanı, etkin bir tanıtım ile halihazırda tur düzenleyen firmaların daha fazla gemi getirmesi ve farklı gemi acentelerinden de tur çekmesi sağlanabilir diye düşünülürken bu sezon ancak bir kruvaziyer gelmesi bu yolla sağlanan turist beklentisi içinde olan Sinop esnafını da hayal kırıklığına uğratmış oldu.

2014 yılında Sinop’a gelen hem gemi sayısı (30) ve yolcu sayısında (17.520) bu zamana kadarki en yüksek rakamlara ulaşılmıştı.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[667 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-10-11]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE