GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU DEV PROJELERE İMZA ATMAYA HAZIRLANIYOR

Yazdır
Paylaş
Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu, 27 Şubattaki seçimlerin ardından geçtiğimiz günlerde ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Sinop ticaretini bilişim ve teknoloji ile buluşturacak, girişimcilik kültürünü gençler arasında gelişmesine katkı sağlayacak projeler ön planda değerlendirildi.
GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU DEV PROJELERE İMZA ATMAYA HAZIRLANIYOR
Başkanlığını Melih Çınar’ın yaptığı, Başkan Yardımcılarının Zafer Çetin, Cemal Keskin ve Volkan Güney’den oluştuğu Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yapılan seçimde, Sinop’un geleceği için yapılacak projelerde, tüm destekleri arkasına alan Genç Girişimciler Kurulu, bünyesine destek projelerinin kaynağı olan kurumların yetkililerini alarak, Berkol Alevli (KUZKA), Mustafa BAYRAK (KOSGEB) ve Dr.M.Samet Erdem (Sinop Üniversitesi) ile Sinop’a gelen yatırımların ve desteklerin merkezinde olan bir kurul yapısı oluşturdu. Ayrıca Yönetim Kurulu Üyeleri Halit Tuna Açıköz Serhat Ergün, Fatih Kara, Burak E. Taşkıran, Bedirhan Ayhan, Bekir Gezer, Oğulcan Küçükbaş ve Y. Emre Aytekin ile kapasite geliştirmenin ve girişimcilik eğitimlerinin yanı sıra, genç girişimcilerin iş kurmalarına ve işlerini başarılı bir şekilde sürdürmelerine destek olacak güçlü bir takım oluşturuldu.

STSO Genç Girişimciler Kurulu Yön.Kur.Başkanı Melih Çınar, hayata geçirilecek projelerin, bilişim ve teknolojiyi kullanarak Sinop ticaretini geleceğe taşımasının yanı sıra, bu yenilikler ve desteklerden ilk olarak Ticaret Odası Üyeleri ve Genç Girişimcilerin faydalanmasının öncelikleri olduğunu bildirdi. Bu kapsamda “Sinop İçin Sinop’ta Üretiyoruz” sloganıyla www.sinopuretiyor.com e-ticaret sitesini faaliyete geçirerek, Sinop Ticaretini tek platformda toplayıp, tüketicinin tüm ihtiyacının karşılanabildiği ve firmalara tüm bilgileriyle ulaşabilecek ücretsiz bir veri tabanı oluşturulacağı açıklandı. Ayrıca düzenli olarak aylık bültenlerle, KOSGEB-KUZKA gibi kuruluşlarının desteklerini yayınlayarak, Girişimci projelerinde destek gerçekleşme ve iş sürdürme aşamasında yol gösterici olunacağı vurgulandı.

Girişimcilik kültürünün İldeki gençler arasında gelişmesine öncülük etmeyi hedefleyen Girişimciler Kurulu, nisan ayında İldeki lise öğrencilerine Sinop Üniversitesinde Girişimcilik üzerine panel düzenleyeceğini, bu sayede gençlerin geleceklerini belirleyecek olan üniversite seçiminde ufkunu açarak, doğru seçimi yapmalarını hedeflediklerini açıkladılar. Ayrıca KUZKA ile ortak proje kapsamında, Sinop Üniversitesi öğrencileri ile 2 gün sürecek Startup Weekend etkinliği için işbirliği planlanmakta olup, bu etkinlikte ödüllü yarışmalar yapılacağı ve bu sayede Üniversitemizde Girişimcilik üzerine farkındalık yaratılacağı açıklandı.

Genç Girişimciler Kurulu toplantısının sonunda, Sınai Mülkiyet Yönetimi(Coğrafi işaretler), Marka ve Patent, Sertifikalı Online Eğitim, Koçluk ve Mentorluk, Turizm Uygulamaları, E-Ticaret gibi alanlarında Sinop için daha birçok projeyi hayata geçireceklerini ve Sinop Ticaretin gelişmesine katkıda bulunacak projelerin gerçekleşmesi için en büyük destekçi olacaklarını bildirerek, projelerin hayata geçirilmesi için ilk adımlar atıldığı ifade edildi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[823 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-03-12]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE