GENÇLİK İLK KAMP ATEŞİNİ YAKTI

Yazdır
Paylaş
Sinop Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirilen “Kuzeyde Kamp Ateşi” projesi kapsamında ilçelerden gelen gençler Sinop’ta kamp yaptı, sosyal aktivitelerde eğlenceli zamanlar geçirdi.
GENÇLİK İLK KAMP ATEŞİNİ YAKTI
Sinop Gençlik Merkezi tarafından ilk defa düzenlenen "Kuzeyde Kamp Ateşi Projesi" 01-02 Ekim tarihleri arasında Akliman Mesire alanında Sinop ve ilçelerinden 36 gencin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sinop’ta ilk olma özelliği taşıyan, Kuzeyde Kamp Ateşi Projesi doğayı seven, spora meraklı, merkezde ve ilçelerde yaşayan gençler buluşturularak doğayı tanıma ve kaynaşma fırsatları oluşturularak sportif, eğitim ve güncel konular, sosyal ve kültürel faaliyetler yapılarak unutulmayacak bir kamp gerçekleştirildi.

DOLU DOLU KAMP PROGRAMI
Kamp programında ilk olarak, çadırların kurulumuyla ve ardından  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş ile Gençlik Merkezi Müdürü Savaş Gökmen tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantının hemen akabinde ise, gençler sportif, sosyal ve kültürel oyunlar oynayarak, trekking etkinliği, kitap okuma etkinliği, tekne gezisi ve son olarak manevi şahsiyetlerimizden Seyyid Bilal Hazretleri Camii ve Türbesini ziyaret ettiler. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oğuz Lale tarafından verilen Madde Bağımlılığı ve Sanal Dünyada Güvendesiniz söyleşisi ve Tarihçi Ali Zorlu tarafından gerçekleştirilen Abdülhamit’ten Günümüze Milli İrade konuşması gençler tarafından büyük beğeni kazandı.

Kamp bitiminde genç kapçılar, gerçekleştirilen projeden çok memnun kaldıklarını ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sunduklarını belirttiler. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, Kuzeyde Kamp Ateşi Projesinde ziyarette bulunan İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner'e İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan'a, diğer misafirlere, emeği geçen ve katkı sağlayan şube müdürlerine, personellere, gençlik liderlerine ve kamp liderlerine teşekkürlerini iletti.                 

Sinop’ta ilk defa düzenlenen Kuzeyde Kamp Ateşi Projesi’nin önümüzdeki yıllarda da devam edeceği kaydedildi.             

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[697 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-10-04]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE