GÖNÜLLERİNCE KUTLADILAR

Yazdır
Paylaş
Sinoplu kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Amazon Kadınlar Dans Grubu Topluluğu’nun sahne aldığı etkinlikte Sinoplu kadınlar doyasıya eğlendi.
GÖNÜLLERİNCE KUTLADILAR
Sinop Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Aşıklar düğün salonunda gerçekleşen etkinlik, kentte faaliyet gösteren Telvin Sanat Akademisi bünyesinde oluşturulan Amazon Kadınlar Dans Grubu Topluluğu’nun özel hazırladıkları dans gösterileriyle başladı. 5 kişiden oluşan topluluğun sunduğu gösteri salonu dolduran kadınlar tarafından ilgiyle izlendi.

Telvin Sanat Akademisi Genel Yayın Yönetmeni Gülbahar Karaduman Karslı, yaptığı açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yaptıkları danslarla hem kadınları eğlendirmek hem de kadınların savaşçı gücünü göstermek istediklerini söyledi. Amaçlarının kadınları eğlendirirken bir yandan da düşündürmek olduğunu vurgulayan Karslı, "Ülkemizde hiç istemememize rağmen kadınlarımıza karşı şiddet uygulanıyor. Biz özel günde sahne alarak dans gösterimizle hem olayın bu tarafına dikkati çekmek hem de onları biraz eğlendirmek istedik. Umarım gösterimizi beğenmişlerdir. Onları biraz mutlu edebildiysek ne mutlu bize." diye konuştu.

Etkinlikte söz alan Sinop Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Ustacan ise, tüm kadınlar için eşit ve daha huzurlu bir hayat temennisinde bulundu.

Ardından Telvin Sanat Akademisi öğreticilerinden Bahadır Bulut Benli, kadınlarla ilgili şiir okudu.

“KULA KULLUK ETMEMEK İÇİN…”
Etkinliğe katılan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül de konuşmasında tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutladı. Türkiye’nin iyi noktaya gitmediğini belirten başkan Ergül; “Ulu önder Atatürk’ümüz için, çocuklarımız için, geleceğimiz için, Cumhuriyet için Atatürk’e minnet borcumuzu ödememiz için ve de en önemlisi kula kulluk etmemek için 16 Nisan’da da bizim oyumuz belli. Tek adamlığa hayır diyoruz. Bu vesileyle hepinize en içten saygı ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de, kadının olduğu her yerde başarının var olduğunu ifade etti.

Etkinliğe, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Vali Hasan İpek'in eşi Gülten İpek ve çok sayıda kadın katıldı.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[831 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-03-09]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE